Kultura

Śpiewali po francusku I angielsku

W  Zespole  Szkół nr 6 im Króla Jana III Sobieskiego odbył się I Wojewódzki Konkurs Piosenki Francusko-Angielskiej. Uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swoich  umiejętności językowych i wokalnych.

- Konkurs piosenki francusko-angielskiej zaplanowaliśmy już na początku roku szkolnego. Cieszę się, że pracuję w szkole, w której tak wiele się dzieje. Dziękuję moim nauczycielom: Elżbiecie Marciniak, Annie Kamyczek-Owsiak i Ewie Maduzia oraz wyjątkowym uczniom, którzy zawsze chętnie  i na najwyższym poziomie angażują się w tego typu działania: Łukaszowi Marszałkowskiemu, Kacprowi Kałuża, Krzysztofowi Olszok, Mateuszowi Puzoń, Ani Balogh, Kubie Krzyżanowskiemu, Justynie Grygierek, Klaudii Gagat,  Magdzie Lucjan, Ani Kulig, Kubie Jargiło, Laurze Velasquez, Szymonowi Wojakowskiemu oraz Monice Żbikowskiej - mówi dyrektor szkoły, Jerzy Maduzia.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali po  dwie piosenki, jedną  po francusku i drugą po  angielsku.  Ocenie podlegała interpretacja, poprawność intonacyjna i językowa, dobór repertuaru oraz wrażenie artystyczne. W konkursie wzięli udział uczniowie, m.in. z Jastrzębia-Zdroju, Katowic, Gliwic, Cieszyna, Pszczyny, Wodzisławia Śląskiego i Żor. Na zwycięzców czekały  nagrody,  ufundowane przez Radę Rodziców, Zespół Szkół nr 6 im Króla Jana III Sobieskiego, Stowarzyszenie Kreatywnych Nauczycieli oraz  dr Ewę Figas.

W Jury zasiedli:
dr Ewa Figas  - zastępca dyrektora ds. kierunku Filologia w Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz współorganizatorka konkursu
Małgorzata Lucjan - absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, dyrygent
dr hab. Arkadiusz Rojczyk - specjalista z zakresu nauczania wymowy angielskiej. Autor i współautor prac naukowych z zakresu przyswajania angielskiego systemu dźwiękowego przez Polaków.
Joanna Smajdor - wokalistka, pianistka. Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Finalistka i laureatka konkursów i festiwali poezji śpiewanej oraz piosenki aktorskiej.
Jolanta Słaboń - przewodnicząca Rady Rodziców w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego.

Wyniki konkursu:
I miejsce Laura Velasquez z Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu- Zdroju.
II miejsce Krzysztof Kłak z V Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Struga w Gliwic.
III miejsce Emilia Śliwka z II LO im. Mikołaja Kopernika z Cieszyna.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search