Kultura

Trzeci Piknik w PRL-u

Previous Next

Już w najbliższą niedzielę, 3 września o godz. 16:00, na parkingu pod kinem ”Centrum” rozpocznie się trzecia edycja „Pikniku w PRL-u”, podczas której będzie można przenieść się w czasie do lat 70. XX w.

Zabawę w stylu lat PRL-u umilą koncerty: kapeli podwórkowej Śląskie Bajery, zespołu Czerwone i Czarne, grającego covery najbardziej znanych przebojów z lat „dzieci kwiatów”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Oddział  Zamknięty, zespół znany z kultowych przebojów „Andzia i ja”, „Oddział już zamknięty jest” i „Party”.

Nie zabraknie także autobusu marki Jelcz, zwanego popularnie „ogórkiem”, którym będzie można odbyć przejażdżkę po mieście (bezpłatnie) czy milicyjnej Wołgi i innych samochodów, które jeździły po polskich drogach pół wieku temu.

Element humorystyczny zapewnią aktorzy z jastrzębskiego Teatru Monitoring, którzy przebrani w stroje z PRL-u, będą odgrywać scenki rodem z filmów Barei.

Wszyscy, którzy odwiedzą niedzielną imprezę będą mogli zapoznać się z wystawą plenerowa „Jastrzębskie drogi do wolności” a także zrobić zakupy w kultowym kiosku „Ruchu”.

Wstęp wolny!

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search