Kultura

Uwielbiam Adele i Ewę Farnę

Rozmowa z Oliwią Wydrzyńską, uczennicą 6 klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Jastrzębiu-Zdroju, laureatką wielu konkursów wokalnych.

- Od kiedy zaczęłaś śpiewać?

- Śpiewam, odkąd pamiętam, jako 3 latka dla rodziców, później dla rodziny. Natomiast od 3 lat uczęszczam na zajęcia wokalne do Miejskiego Ośrodka Kultury w Klubie Kaktus w Jastrzębiu-Zdroju prowadzone przez Panią Joannę Smajdor i tam na warsztatach ćwiczę i doskonalę swój warsztat wokalny. Zajęcia u Pani Asi bardzo mi się podobają, czasami jest tam bardzo wesoło, na zajęciach bawimy się śpiewaniem, choć również ćwiczymy wokalny warsztat na zajęciach profesjonalnych. Ze względu na mój wiek uczęszczam do pierwszej grupy wokalnej. W mojej grupie są fajne koleżanki oraz mamy jednego kolegę, z którym często występuję w duecie wokalnym.

- Jaki gatunek muzyki najbardziej lubisz?

- Lubię muzykę z gatunku pop. Moimi niedoścignionymi idolami muzycznymi są: Adele i Ewa Farna. Bardzo lubię słuchać tych wykonawców i ich muzyka trafia do mnie.

- Sporo mówi się o Twoich osiągnięciach.

- Rok temu podczas Konkursu Piosenki Anglojęzycznej organizowanej w Żorach zajęłam pierwsze miejsce i wykonałam wtedy utwór Celine Dion pod tytułem „My heart will go on”. W tym roku w konkursie Piosenki Niezaangażowanej organizowanym przez Zespół Szkół Nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju również zajęłam pierwsze miejsce w utworze UNDO z repertuaru Sanny Nielsen, z czego byłam bardzo zadowolona.

- Do której szkoły chodzisz i czy nauczyciele akceptują Twoją twórczość?

- Chodzę do Szkoły Podstawowej Nr 4 w Jastrzębiu-Zdroju i nauczyciele wspierają mnie w pasji śpiewania i często angażują na uroczystościach szkolnych do wykonywania różnych utworów. Reprezentuję moją szkołę również w wielu konkursach wokalnych.

- Jakie masz plany muzyczne na najbliższy rok?

- Chciałabym nadal rozwijać się na warsztatach wokalnych u Pani Asi. Będę brała udział w organizowanych konkursach i zamierzam ogólnie dużo śpiewać, bo to bardzo lubię robić. Chciałabym również spróbować lekcji u innych instruktorów wokalnych, żeby maksymalnie szlifować śpiewanie. Na koniec chciałabym podziękować Pani Asi Smajdor za zaangażowanie i dużo cierpliwości na zajęciach, a także Pani Halince oraz Pani Lidce z Miejskiego Ośrodka Kultury za duże zaangażowanie w promowanie uczestników zajęć wokalnych i za wsparcie, a także wszystkim moim nauczycielom.

Rozmawiał dr Antoni Augustyn,
Prezes Lokalnej Grupy Działania „Wspólny Rozwój” z Jastrzębia-Zdroju

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search