Sport

Akademia wygrała, Puchar Prezesa JSW dla JSW Koks

Drużyna Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla wygrała tegoroczny Turniej Siatkarski o Puchar Prezesa JSW SA – ku pamięci Remigiusza Łuczkowskiego – tragicznie zmarłego we wrześniu br. pracownika Ruchu Borynia.

Najlepszą drużyną wśród ekip reprezentujących GK JSW okazała się drużyna JSW KOKS, która w finale uległa Akademikom 0:2 i zgodnie z regulaminem turnieju, który mówi o tym, że Puchar Prezesa JSW zdobywa najlepsza drużyna reprezentująca zakład lub spółkę z Grupy Kapitałowej JSW – puchar zdobyli siatkarze reprezentujący JSW KOKS. Trzecie miejsce wywalczyli siatkarze z KWK Knurów -Szczygłowice ogrywając w zaciętym meczu ekipę z Pniówka 2:1. 

W dwudniowych zawodach wzięło udział 12 drużyn (9 z nich to reprezentacje zakładów i spółek Grupy JSW i 3 ekipy zaproszone spoza Grupy - Aurator & Eagle Sport, Servecom i Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel). Drużyny podzielono na 4 grupy, w których każdy grał z każdym. Do ćwierćfinałów rozgrywek przechodziły dwie najlepsze drużyny z grupy. Ekipy z miejsc 3 zagrały o miejsca 9-12.

 

GRUPA A

  • KWK Knurów-Szczygłowice
  • JSW KOKS
  • KWK Budryk

GRUPA B

  • KWK Jastrzębie-Bzie
  • JSW IT Systems
  • JZR

GRUPA C

  • KWK Borynia-Zofiówka
  • Aurator & Eagle Sport
  • ZWP

GRUPA D

  • Akademia Talentów
  • Servecom
  • KWK Pniówek

 

Wyniki spotkań grupowych:

  • Knurów- Szczygłowice – KWK Budryk 1:1       
  • KWK Jastrzębie - Bzie – JZR 2:0
  • KWK Borynia- Zofiówka – ZWP 2:0       
  • Akademia Talentów – KWK Pniówek 2:0
  • JSW KOKS – KWK Budryk 2:0       
  • JSW IT Systems – JZR 1:1
  • Aurator/ Eagle – ZWP 2:0       
  • KWK Jastrzębie-Bzie – JSW IT Systems 2:0
  • KWK Knurów- Szczygłowice – JSW KOKS 0:2
  • Servecom – KWK Pniówek 0:2
  • KWK Borynia-Zofiówka – Aurator/Eagle 2:0
  • Akademia Talentów – Servecom 2:0

Ćwierćfinały:

  • JSW KOKS – JZR 2:0
  • KWK Jastrzębie-Bzie – KWK Knurów-Szczygłowice 0:2
  • KWK Borynia-Zofiówka – KWK Pniówek 0:2
  • Akademia Talentów – Aurator/Eagle  2:0

Półfinały:

  • JSW KOKS – KWK Knurów-Szczygłowice 2:1       
  • KWK Pniówek – Akademia Talentów 0:2

Mecz o 3 miejsce:

  • KWK Knurów-Szczygłowice – KWK Pniówek 2:1 

Finał:

  • JSW KOKS – Akademia Talentów 0:2      

 

Klasyfikacja końcowa

KLASYFIKACJA DRUŻYN JSW:

  1. JSW KOKS
  2. KWK Knurów-Szczygłowice
  3. KWK Pniówek
  4. KWK Jastrzębie-Bzie
  5. KWK Borynia-Zofiówka
  6. JZR
  7. KWK Budryk
  8. JSW IT Systems
  9. ZWP

 

KLASYFIKACJA OGÓLNA:

  1. Akademia Talentów
  2. JSW KOKS
  3. KWK Knurów- Szczygłowice
  4. KWK Pniówek
  5. KWK Jastrzębie-Bzie
  6. KWK Borynia-Zofiówka
  7. JZR
  8. Aurator & Eagle Sport
  9. KWK Budryk
  10. JSW IT Systems
  11. Servecom
  12. ZWP

 

Nagrody indywidualne:

  • MVP- Rafał Rybarczyk (JSW KOKS)
  • Piotr Kaczmarczyk (JSW KOKS)
  • Sławomir Szczygieł (JSW KOKS)
  • Patryk Górka (KWK Knurów-Szczygłowice)
  • Szymon Gasik (KWK Knurów-Szczygłowice)
  • Paweł Smyczek (KWK Knurów-Szczygłowice)
  • Kamil Oszek (KWK Pniówek)
  • Dawid Dudek (KWK Pniówek)
  • Arkadiusz Błasiak (KWK Pniówek)
  • Wiktor Badowski (Akademia Talentów)

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search