Sport

Ekstremalny bieg w górniczym klimacie

6 kilometrów morderczej trasy i 30 przeszkód. W niedzielę zakończył się dwudniowy Runmageddon Silesia, zorganizowany ku pamięci tragicznie zmarłych Górników z Zofiówki. W rywalizacji wzięło udział ponad pięć tysięcy kobiet, mężczyzn oraz dzieci.

 

Runmageddon po raz drugi został zorganizowany w kopalni Pniówek należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zawodnicy wystartowali w kilku formułach: Intro, Rekrut, Classic, a także Runmageddon Kids. - Jest to niecodzienne wydarzenie. W listopadzie ubiegłego roku walczyliście na tej trasie i obiecaliśmy, że spotkamy się latem i jesteśmy tu. Witam wszystkich pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej, ich rodziny, dzieci, zaprzyjaźnione firmy i wszystkie drużyny. Jesteście wielcy, bo trasa jest naprawdę bardzo trudna. W listopadzie daliście radę – dzisiaj też wam się uda – powiedział Tomasz Śledź, zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych, otwierając Runmageddon Silesia. Tegoroczna edycja była jednak zupełnie inna niż wszystkie. Zawodnicy pobiegli, aby uczcić tragicznie zmarłych pracowników Zofiówki. Przed startem, chwilą ciszy oddali im hołd.

 

Wszystko wskazuje na to, że Runmageddon zostanie na stałe wpisany w kalendarz imprez Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W biegach biorą udział całe rodziny.

 

– Po zeszłorocznej udanej imprezie postanowiliśmy powtórzyć Runmageddon również w tym roku. Cieszę się z obecności naszych pracowników i ich rodzin. To doskonała okazja, aby razem integrować się w tak nietypowej atmosferze – powiedział Daniel Ozon, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na Pniówku pojawił się także Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, który wziął udział w uroczystości wręczania nagród.

 

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie.

 

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej kolejny ekstremalny bieg ma odbyć się w przyszłym roku, tym razem na terenie kopalni Knurów-Szczygłowice.

 

Klasyfikacja kobiet:
1. Karolina Porębska - Ruch Zofiówka
2. Justyna Cierlicka - Zakład Wsparcia Produkcji
3. Agnieszka Wojciechowska - Centrum Usług Wspólnych

 

Klasyfikacja mężczyzn:
1. Paweł Nalepka - Ruch Jastrzębie
2. Stefan Wojciech - KWK Pniówek
3. Jacek Gabryś - KWK Pniówek

 

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli pracownicy kopalni Knurów-Szczygłowice w składzie: Tomasz Tomczyk, Tomasz Luberta, Urban Ryszka, Tomasz Czerniak i Mateusz Dybaś.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search