Sport

HOKEJOWA SZKOŁA W JASTRZĘBIU

Za sprawą porozumienia JKH GKS Jastrzębie z Dyrekcją Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju ruszy SMS dla młodych hokeistów! W roku szkolnym 2021/2022 pojawi się I klasa liceum ogólnokształcącego, a ponadto nasz klub czyni starania celem powstania IV klasy szkoły podstawowej o profilu hokej na lodzie.

I klasa liceum ogólnokształcącego obejmie chłopców urodzonych w latach 2006 i 2007 (w przypadku rozpoczęcia przez nich nauki w wieku sześciu lat). Czteroletnie liceum zakończone zostanie egzaminem maturalnym. 

– Uczniowie będą mieli możliwość rozgrywania meczów w dwóch kategoriach wiekowych: młodzika i juniora młodszego. Ponadto w perspektywie jest udział w Karpackiej Młodzieżowej Hokej Lidze oraz w turniejach towarzyskich z udziałem drużyn z Czech – mówi trener Mariusz Bernacki. Dodajmy, że sama deklaracja podjęcia nauki w hokejowym SMS-ie nie wystarczy. – Zawodnicy będą musieli prezentować odpowiedni poziom sportowy, który zostanie zweryfikowany przez trenerów JKH GKS Jastrzębie podczas specjalnych testów. Aby klasa ruszyła, musimy zgromadzić co najmniej 8-10 uczniów. Pierwsze telefony w tej sprawie już miały miejsce – nie ukrywa szkoleniowiec.

Więcej informacji na temat hokejowego SMS można uzyskać bezpośrednio u trenera Mariusza Bernackiego pod numerem telefonu 605784040.

Dodajmy, że w ramach Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego przy ul. Piastów funkcjonuje internat i stołówka. Placówka ta od lat szkoli siatkarki, które stanowią filary drużyny JKS SMS Jastrzębie. Ponadto w ZSMS Jastrzębie-Zdrój działają lub działały klasy o profilu judo i tenis stołowy.

źródło treści oraz fotografii: jkh.pl

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search