Sport

Jastrzębscy lekarze pobiegli przez Alpy

Previous Next

Adam Ryszczyk oraz Jan Miodoński, lekarze Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju wzięli udział w niezwykłym biegu przez Alpy. Linię mety znajdującą się w Prad, w Południowym Tyrolu przekroczyli po 235 kilometrach jako jedna z 220 drużyn z 22 krajów. 

The DYNAFIT Transalpine Run powered by Volkswagen R  jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej spektakularnych imprez biegowych na świecie. Sygnał startowy do składającego się z siedmiu etapów biegu przez Alpy oddano czwartego września w Hirschegg.

- W trakcie przemierzania kolejnych etapów górskiej trasy wyścigu, musieliśmy pokonywać około 30 – 47 km dystansu, o różnicy przewyższeń dochodzących nawet do 2600 metrów. Jest to niezwykle trudna technicznie, ale zarazem wspaniała przygoda – mówi Adam Ryszczyk, specjalista w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej WSS nr 2.

Z różnych przyczyn nie wszystkie z 280 startujących duetów ukończyło bieg.  Przeciążenia mięśni, ścięgien, skręcenia stawów, kłopoty żołądkowe, wychłodzenie mogą tu dotknąć każdego biegacza. Aby sprostać wymaganiom tego alpejskiego wyścigu, trzeba wiedzieć o co chodzi w bieganiu po górach. Ten niesamowity wyczyn poprzedziły lata przygotowań, wyrzeczeń i treningów.

- Ukończenie tak trudnego biegu dało nieopisaną satysfakcję. Jednak w takim wyścigu to nie finisz jest najważniejszy, ale sam bieg. To pokonywanie własnych ograniczeń, walka ze zmęczeniem, ale też wspaniałe widoki i kontakt z naturą – podsumował Jan Miodoński, lekarz zakładu diagnostyki obrazowej WSS Nr 2.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search