Sport

Komunikat GKS 1962 Jastrzębie dotyczący artykułu w „Sporcie”

W związku z opublikowaniem w dniu 25 września 2020 r. na łamach internetowego wydania Dziennika „Sport” pod adresem https://sportdziennik.com/gks-1962-jastrzebie-gdzie-jest-fair-play/ artykułu pt. „GKS 1962 Jastrzębie. Gdzie jest fair play?” (dalej: „Artykuł”) Klub Sportowy „GKS 1962 Jastrzębie” S.A. dementuje nieprawdziwe informacje zamieszczone w Artykule.

Poniżej szczegółowo przedstawiamy stanowisko Klubu Sportowego „GKS 1962 Jastrzębie” S.A. w odniesieniu do fragmentu Artykułu.

„Jeżeli koniecznie chciano przenieść zawody do Łodzi, to pod warunkiem, że Widzew jest gospodarzem, a wiosną przyjeżdża do Jastrzębia na rewanż. Stacja telewizyjna może oczywiście dokonać wyboru dnia rozegrania meczu, lecz nie powinna wybierać według własnego widzimisię jego gospodarza. GKS 1962 Jastrzębie postawiono przed faktem dokonanym, co wystawia bardzo złe świadectwo decydentom futbolowej centrali i stacji telewizyjnej.”

Informujemy, że wyboru gospodarza spotkania, które było rozgrywane w Łodzi, nie dokonał ani Polski Związek Piłki Nożnej, ani stacja POLSAT, która transmituje rozgrywki Fortuna 1 Ligi. Gospodarzem meczu był GKS Jastrzębie, a stało się tak wskutek zawarcia porozumienia między Klubami, za zgodą Polskiego Związku Piłki Nożnej. GKS Jastrzębie nie został postawiony przed faktem dokonanym, a wszystkie decyzje dotyczące rozegrania spotkania GKS Jastrzębie – Widzew Łódź na stadionie Widzewa zapadły po wcześniejszym, trójstronnym dialogu pomiędzy Klubami i organizatorem rozgrywek, który wyraził zgodę na takie rozwiązanie.

Istotą staranności i rzetelnego dziennikarstwa jest umożliwienie osobom, których publikacja bezpośrednio dotyczy, zajęcia stanowiska oraz ujęcia argumentacji przedstawionej przez zainteresowanego w treści publikacji. W tym miejscu wskazujemy, że autor Artykułu - pan Bogdan Nather - przed jego publikacją nie zwrócił się do GKS Jastrzębie o zajęcie stanowiska w zakresie tez zawartych w Artykule. Autor nie dokonał również sprawdzenia zgodności z prawdą uzyskanych informacji przez sięgnięcie do wszystkich innych dostępnych źródeł.

Mając na względzie powyższe, w ocenie GKS Jastrzębie, Artykuł został przygotowany niestarannie i nierzetelnie, zwłaszcza w zakresie zbierania i wykorzystania informacji  w Artykule.

Niestety, jesteśmy zmuszeni poinformować, że działanie pana redaktora Nathera nie było jednostkowe. GKS Jastrzębie od kilku miesięcy obserwuje jego działalność w związku z publikacjami w Dzienniku „Sport”. W ostatnim okresie pan redaktor Nather wielokrotnie mijał się z prawdą w artykułach publikowanych na temat GKS Jastrzębie. Pomimo, że redaktor Nather doskonale wie, do kogo zwrócić się z prośbą o udzielenie wiarygodnych informacji dotyczących Klubu, to nie wiedzieć czemu, w ostatnich miesiącach nie uczynił tego ani razu.

W przypadku kolejnych artykułów redaktora Nathera, zawierających nieprawdę, niesprawdzone informacje, czy też informacje, które narażają dobre imię Polskiego Związku Piłki Nożnej, telewizji POLSAT, GKS-u Jastrzębie czy też sponsorów naszego Klubu lub też instytucji z Klubem współpracującymi, a także kibiców będziemy zmuszeni podjąć stosowne kroki prawne w stosunku do osób odpowiedzialnych za publikację artykułów, tj. wydawcy Dziennika „Sport” oraz autorów publikacji.

Z poważaniem,
Zarząd K.S. GKS 1962 Jastrzębie S.A.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search