Sport

Kopalnia Formy w najwyższej formie

Rozmowa z Wojciechem Marcolem, prezesem zarządu Śląskiego Centrum Sportu sp. z o.o. (Kopalnia Formy).

 

- Nie mieliście Państwo obaw przed zainwestowaniem w Jastrzębiu-Zdroju, które charakteryzuje się tak małą liczbą firm usługowych?

- Jastrzębie-Zdrój jest takim samym miastem jak inne, a stygmatyzowanie go, jako pozbawionego zapotrzebowania na rozrywkę na najwyższym poziomie, jest w wysokim stopniu krzywdzące. Czy mieszkańcy mieli do tej pory jakieś komercyjne oferty sportowe na tym poziomie? Śmiem wątpić. Jako rodowici jastrzębianie i lokalni patrioci nie mieliśmy zresztą specjalnie żadnej alternatywy. Jedno jest pewne. Jastrzębianie kochają sport! Zdrowy tryb życia na pewno już dotarł do naszego miasta.

 

- Kopalnia Formy to dla Pana…

- To przede wszystkim nowoczesny klub sportowy, funkcjonujący dzięki ciężkiej, codziennej pracy wielu osób oraz oczywiście zainwestowanemu kapitałowi. Kopalnia to także niepowtarzalny klimat stworzony przez naszych Klientów. Bez Nich nie byłoby przecież tego przedsięwzięcia w naszym mieście.

 

- Na czym polega w takim razie sukces Kopalni Formy?

- Klienci cenią nas za jakość usług. Dysponujemy dużą, nowoczesną siłownią, wyposażoną w najwyższej klasy sprzęt firmy Techno Gym. Klienci korzystający ze strefy cardio, mogą oglądać filmy, słuchać muzyki, korzystać z youtuba, a nawet Facebooka. Proszę mi wierzyć, że media pozwalają zapomnieć o wysiłku i znużeniu. Na doskonale wyposażonej siłowni przebywają trenerzy personalni, którzy dbają o to, żeby nasi Klienci mieli zapewnioną niezbędną pomoc i fachową poradę. Do dyspozycji naszych Gości pozostają także sauny, za które nie pobieramy dodatkowej opłaty. Rekordy popularności bije ostatnio squash, który do niedawna był sportem zupełnie nieznanym w naszym mieście. Aktualnie, dzięki wysiłkowi jednego z zawodników, Danielowi Hałuzie, w naszym obiekcie funkcjonuje też najsilniejsza w regionie liga squasha. Kto zagra 2-3 razy w squasha, zakocha się w tym sporcie. Oczywiście, dysponujemy wypożyczalnią sprzętu do tej gry. Na dwóch salach fitness odbywają się różnorodne zajęcia sportowe: od sportów walki, systemu samoobrony Krav Maga, po zajęcia typu Zumba, Pilates, Jumping Frog, tak że popołudniami nie ma często, gdzie włożyć przysłowiowej szpilki. W weekendy z kolei funkcjonuje w obiekcie Kopalnia Tańca. Furorę robi także Bawilandia, która niezmiennie przyciąga najmłodszych klientów swoimi zjeżdżalniami oraz interaktywną podłogą FUN FLOOR. Doceniają ją zwłaszcza mamy, które zostawiają swoje pociechy pod okiem naszych animatorek, a same idą poćwiczyć. Hasło Fitness and Family, którym często się posługujemy, nie pozostaje więc pustosłowiem. W naszym obiekcie funkcjonuje też sala do kalisteniki, boisko do piłki nożnej w klatce, sklep z suplementami Body Center, gabinet fizjoterapeutyczny Kinesio Fit oraz kancelarie prawne. Rekordy popularności bije także gabinet masażu, gdzie króluje nasza masażystka - Aleksandra Stańczyk. Spotkałem się już na mieście z opiniami, że postawiłaby na nogi umarłego.

 

- Kim są w takim razie Wasi Klienci?

- Wszyscy. Do południa dominują seniorzy, często emeryci z naszych kopalń. Proszę sobie wyobrazić, że nasz najstarszy Klient ma ukończone 70 lat! Do południa przychodzą przedsiębiorcy, by poćwiczyć przed pracą. Do tego studenci, mamy z dziećmi. Trenują też jako grupy w ramach zajęć wychowania fizycznego jastrzębskie szkoły - Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego, Salezjanki. Po południu ćwiczą już w zasadzie wszyscy. Pracownicy jastrzębskich kopalń, ale także przedstawiciele wolnych zawodów, lekarze, prawnicy, sportowcy z jastrzębskich klubów sportowych. Tak naprawdę w Jastrzębiu-Zdroju ćwiczą dzisiaj wszyscy. Jako ciekawostkę powiem, że najbardziej do tej pory byłem zaskoczony widokiem zakonnicy w habicie, która biegała na naszej bieżni. Żałuję, że nie poprosiłem o możliwość zrobienia zdjęcia. Trudno byłoby mi wymyśleć lepszą reklamę.

 

- Często pojawia się na mieście opinia, że Kopalnia Formy jest klubem elitarnym i drogim.

- Nasze ceny są nieznacznie wyższe od cen innych klubów fitness w naszym mieście, ale różnica w cenie ma się nijak do przepaści związanej z różnicą w jakości usług. Według branży Kopalnia Formy to klub klasy premium, lokowany na 3 miejscu w województwie śląskim, jeżeli chodzi o tego typu obiekty. Nasza oferta cenowa dostosowana jest do kieszeni studenta i emeryta, poprzez system zniżek dla tych grup społecznych. Honorujemy wszystkie liczące się na rynku karty sportowe, tj. Multisport, OK System, Be Active. Ta ostatnia karta pozwala na przykład ćwiczyć w Kopalni Formy studentom z prawie 50% rabatem. Proszę też pamiętać o programie Zjazdomania, który będzie miał swój finał już za 3 miesiące. Nasi Klienci, niezależnie od posiadanych karnetów, zbierają punkty-zjazdy, które już wkrótce zostaną wymienione na nagrody. Te najatrakcyjniejsze to vouchery pobytowe w najwyżej położonym hotelu w Polsce - Hotelu Tatra w Zakopanem. Kopalnia Formy to nie tylko biznes w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Organizujemy akcje charytatywne typu Kilometry za Złotówki, z których dochód przeznaczamy dla potrzebujących. Udostępniamy obiekt Stowarzyszeniu Orzeł Moszczenica i grupom ministrantów z okolicznych parafii. Wspieramy finansowo Jastrzębski Memoriał Tenisa Stołowego. Przekazujemy liczne nagrody dla jastrzębskich szkół i przedszkoli.

 

- Wystartowaliście też Państwo jako pierwsi w Jastrzębiu-Zdroju z systemem abonamentów rocznych i półrocznych…

- Nasi Klienci bardzo chwalą sobie te rozwiązania. Posiadając abonament roczny płacą składkę miesięczną w cenie miesięcznego karnetu OPEN, jednak korzystają z wielu profitów. Przede wszystkim mogą zostawić dzieci w Bawilandii bez żadnych dodatkowych opłat, mają pierwszeństwo w zapisach na zajęcia Fitness, korzystają z szeregu zniżek w obiekcie, a co więcej, mają prawo do jednego miesiąca ćwiczeń w gratisie. Oferta abonamentu półrocznego jest trochę uboższa.

 

- Plany na najbliższą przyszłość?

- Walczymy z niedociągnięciami wykonawczymi w systemie klimatyzacyjnym. Wydaje się, że jesteśmy już na dobrej drodze w walce z tymi usterkami. Oczywiście za wszystkie niedociągnięcia serdecznie przepraszamy. Nowe sprzęty mają do nas dołączyć wczesną jesienią. Na pewno będą to ruchome schody do strefy cardio oraz maszyna do ćwiczenia nóg typu leg press. Spodziewamy się też wkrótce paru nowych instruktorów, którzy poszerzą naszą ofertę zajęć fitness. Po szczegóły odsyłam do naszej nowej strony internetowej: www.kopalniaformy.pl.

 

- Dziękuję za rozmowę.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search