Sport

Milion dla młodych siatkarzy

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozbili w trzech setach mocne Cuprum Lubin, ale tego dnia nie tylko oni byli bohaterami parkietu. Grzegorz Tobiszowski, wiceminister Energii, przekazał w imieniu swojego resortu czek na milion złotych dla Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Do wiernych kibiców siatkarzy Jastrzębskiego Węgla należy poseł Grzegorz Matusiak. Nie są tajemnicą jego dobre relacje z Grzegorzem Tobiszowskim, wiceministrem Energii. Obaj panowie, oprócz polityki, pasjonują się także sportem. Duet Grzegorzów często widywany jest na trybunach ważnych meczy i zawodów. Dzięki znajomości z jastrzębskim posłem, pochodzący z Rudy Śląskiej wiceminister stał się fanem siatkówki. Przyjeżdża na mecze nie tylko do naszej hali widowiskowo-sportowej. Kiedy tylko może, kibicuje „pomarańczowym” także w meczach wyjazdowych. To oczywiście nie jest powód przyznania milionowej dotacji, ale na pewno pomogło w podjęciu decyzji. Wiceminister na własne oczy przekonał się, że w Jastrzębiu-Zdroju siatkówka to nie tylko „narodowy” sport, ale także - dzięki Akademii Talentów - ważny element wychowania i kształtowania charakterów najmłodszych mieszkańców miasta. To ewenement na skalę krajową. W Polsce działa kilka podobnych projektów, ale chyba tylko jastrzębska Akademia Talentów nie jest nastawiona jedynie na komercję, ale także na wychowanie młodych siatkarzy. (fil)

Grzegorz Tobiszowski, wiceminister Energii:
Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla w nowatorski sposób podchodzi do rozwoju sportu w regionie. Ministerstwo Energii, sprawujące nadzór właścicielski nad Jastrzębską Spółką Węglową, chętnie wspiera i patronuje prospołecznym działaniom.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search