Sport

Nowi szkoleniowcy w Jastrzębskim Węglu

W nadchodzącym sezonie szkoleniowcem Jastrzębskiego Węgla będzie Argentyńczyk Marcelo Mendez. Przychodzi on do naszego Klubu wraz ze swoim asystentem, Brazylijczykiem Henrique Furtado, z którym przez lata współpracował w Sadzie Cruzeiro oraz trenerem przygotowania motorycznego Federico Baronim, Argentyńczykiem, z którym pracuje wspólnie w reprezentacji swojego kraju.

Kim są nowi członkowie sztabu szkoleniowego Jastrzębskiego Węgla? Poniżej przybliżamy ich sylwetki.

Henrique Pereira Furtado

Urodzony 27.07.1984r. w Belo Horizonte w Brazylii. Asystent trenera Marcelo Mendeza.

Absolwent wychowania fizycznego na Federalnym Uniwersytecie Viçosa, który swoją karierę trenerską rozpoczął w wieku 24 lat jako asystent w żeńskim klubie z Brazylii BMG/Mackenzie. Pracował w nim przez trzy lata. W tym czasie podczas jednego z kursów trenerskich poznał Marcelo Mendeza. Za namową Argentyńczyka przeniósł się w sezonie 2011/2021 do Sady Cruzeiro. W tym wielkim klubie z Belo Horizonte powierzonu mu podwójną rolę – asystneta I trenera oraz trenera drużyny młodzieżowej.

W sezonie 2015/2016 z drużyną rezerw Sady Cruzeiro awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej w Brazylii, a następnie objał stery pierwszego zespołu w partnerskim klubie Sady – Juiz de Fora Vôlei, doprowadzając go do najlepszego w historii klubu siódmego miejsca w Superlidze i awansując z nim do fazy play off rozgrywek. W JF Volei spędził w sumie dwa sezony, a następnie znów na zasadzie “wypożyczenia” z Sady prowadził w roli trenera inne jej partnerskie kluby – Lavras Volei oraz America Volei/Montes Claros.

Co ciekawe, przez cały ten czas pod względem klubowym przynależał do Sady Cruzeiro, wracając na różnych etapach poszczególnych sezonów do pracy w tej renomowanej ekipie ze stanu Minas Gerais. Łącznie w tym utytułowanym brazylijskim klubie przepracował 10 sezonów i również miał swój udział w wywalczeniu najwyższych laurów zarówno w mistrzostwach kraju, jak i Klubowych Mistrzostwach Świata.

Rozstał się z nim w 2021 roku, wraz z odejściem z klubu Marcelo Mendeza. Później, przez rok znów samodzielnie prowadził raz jeszcze drużynę America Volei/Montes Claros.

Teraz będzie członkiem sztabu trenera Marcelo Mendeza w Jastrzębskim Węglu. – Jastrzębski Węgiel to fanastyczny klub, z wielką historią i wspaniałymi kibicami. Ponownie będę miał możliwość pracy z Marcelo Mendezem, który jest świetną osobą, moim trenerskim mentorem, przyjacielem i liderem. Oprócz tego, w Jastrzębskim Węglu mam szansę pracować z bardzo dobrymi zawodnikami. Jestem zaszczycony mozliwością pracy w Klubie, w którym są stworzone warunki do tego, by wygrywać – mówi Brazylijczyk.

Federico Baroni

Ur. 14.09.1983r. w Azul w Argentynie. Trener przygotowania motorycznego.

Absolwent Uniwersytetów w La Placie (wychowanie fizyczne) oraz w Lomas de Zamora (sport wyczynowy). W swoim CV ma także ukończone liczne kursy tematyczne i certyfikaty w obranym przez siebie kierunku kariery zawodowej.

Od 2019 roku jest w sztabie szkoleniowym Marcelo Mendeza w reprezentacji Argentyny, z którą rok temu sięgnął po brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Wcześniej pracował z siatkarską kadrą narodową Kataru, a także w klubach ligi argentyńskiej: Lomas Volley, Deportivo Moron Club, Libertad de San Jeronimo Club, Personal Bolivar, La Union de Formosa.

Ponadto, ma również doświadczenie w pracy z młodzieżowymi reprezentacjami Argentyny zarówno chłopców (U-17 i U-19), jak i dziewczyn (U-18).

– Podstawowy powód, dla którego trafiam do Jastrzębskiego Węgla jest taki, że to porządny klub, który zawsze walczy o najwyższe cele. Bardzo cieszę się z faktu, że tutaj jestem. Marcelo Mendez to trener z ogromnym doświadczeniem, który wiele wygrał w swojej karierze. Uważam, że może pomóc klubowi w osiągnięciu założonych celów – mówi Federico Baroni.

Sztab szkoleniowy Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2022/2023:

  • Marcelo Mendez – trener
  • Henrique Furtado – asystent trenera
  • Leszek Dejewski – II trener
  • Federico Baroni – trener przygotowania motorycznego
  • Bartosz Celadyn – fizjoterapeuta
  • Korneliusz Osman – fizjoterapeuta
  • Bogdan Szczebak – statystyk

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search