Sport

Olimpijczycy w Omedze

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Tenisie Stołowym powstanie w Jastrzębiu-Zdroju? Kilka dni temu w Jastrzębiu-Zdroju gościł Wojciech Waldowski, prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Jego wizyta związana jest z nową strategią Ministerstwa Sportu w kwestii powstawania ośrodków przygotowań olimpijskich w tenisie stołowym.

Czy jeden z nich powstanie w Jastrzębiu-Zdroju? Zabiegają o to radni, ale potrzebne są także chęci i zaangażowanie ze strony władz miasta. Doskonale nadawałaby się do tego hala sportowa „Omega” z zapleczem przy ul. Harcerskiej. Prezes Waldowski rozmawiał już w tej sprawie z Andrzejem Matusiakiem, przewodniczącym Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta. (jf)

Wojciech Waldowski
Od wielu lat na Górnym Śląsku działają najsilniejsze kluby w tenisie stołowym, które odnosiły liczne sukcesy, m.in. GKS Jastrzębie czy AZS Gliwice. Ta dyscyplina nadal jest bardzo popularna w naszym regionie i zależy mi, by młodzież znalazła miejsce do jej uprawiania. Moim marzeniem jest, by w Jastrzębiu powstał ośrodek szkolenia młodzieży, najlepszych zawodników, którzy później trafiliby do reprezentacji i walczyli na olimpiadzie o medale dla Polski.

Andrzej Matusiak
Nasze miasto ma odpowiedni potencjał, aby ubiegać się o status Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Tenisie Stołowym. Dysponujemy także odpowiednim do tego obiektem, hala sportowa „Omega” nadaje się idealnie do takich funkcji. Liczą na silne zaangażowanie pani prezydenta i władz miasta w tej sprawie. Taki ośrodek to nie tylko prestiż dla Jastrzębia-Zdroju, ale także, a raczej przede wszystkim szansa na pozyskanie środków zewnętrznych, w tym z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search