Sport

Podsumowanie Playareny

W pierwszą niedzielę lipca odbyła się gala wręczenia nagród jastrzębskiej ligi Playarena za sezon 2017/2018. Obecne były cztery drużyny – GKT Zofiówka, która zajęła trzecie miejsce w minionym sezonie ligowym, MG Wiśniówka plasująca się na drugim miejscu, oraz Newell’s Old Boys, którym udało się zdobyć mistrzostwo Jastrzębia-Zdrój. Oprócz drużyn zajmujących miejsca medalowe, obecna również była ekipa HAWK, która uhonorowana została nagrodą “Fair Play Team”, zajmując w tej klasyfikacji pierwsze miejsce (w całej Polsce!).  Obok wyżej drużyn na gali brali udział oczywiście ambasadorzy naszej ligi, Daniel Lipiński oraz Dawid Lorenz, oraz dwaj goście specjalni – Łukasz Kasza, przewodniczący Radny Miasta i poseł na Sejm RP, Grzegorz Matusiak.

 

Gala odbyła się w klubie Impresja. Otwarcie poprowadzili nasi ambasadorzy, którzy cały czas walczą o to, aby nasza liga stawała się coraz bardziej atrakcyjna i zachęcała kolejnych ludzi do brania udziału w rozgrywkach. Do końca nie było wiadomo, czy Jastrzębie dostanie trzy przepustki na eliminacje  Mistrzostw Polski , które w tym roku odbędą się w Pruszkowie, ale ostatecznie udało się zrealizować ten cel i GKT Zofiówka również weźmie udział w dalszych rozgrywkach o osiągnięcie końcowego wyniku, jakim jest Mistrzostwo Polski. Każda z ekip została nagrodzona medalami oraz pucharami, a  ekipa HAWK również otrzymała puchar za swoje prestiżowe wyróżnienie. Nie zabrakło nagród indywidualnych – najlepszym zawodnikiem został Patryk DUDZIŃSKI, grający dla Newell’s Old Boys, a najlepszym bramkarzem golkiper zespołu MG Wiśniówka- Dawid PISZCZEK. Zwieńczeniem gali były krótkie wywiady z każdą z drużyn, które można obejrzeć na oficjalnym fanpage’u jastrzębskiej ligi Playarena na Facebooku.

 

Zakończony sezon był niezwykle emocjonujący, szczególnie na finiszu, gdzie do końca nie była rozstrzygnięta sprawa mistrzostwa oraz trzeciego miejsca. Dopiero bezpośrednie starcia między MG Wiśniówką a Newell’s Old Boys, oraz F.H.U. Roma i GKT Zofiówka wyłoniły trójkę najlepszych. Newell’si nie pozostawili złudzeń Wiśniówce, pewnie wygrywając mecz 4-0, a GKT rzutem na taśmę pokonało Romę 8-7. To pokazuje, że rywalizacja na przestrzeni ostatnich kilku lat bardzo się wyrównała i w każdym pojedynku trzeba było dawać z siebie 110%. Nie pozostało nam nic innego, jak trzymać kciuki za naszą pierwszą trójkę, która odpowiednio 14 i 15 lipca będzie walczyć o udział w eliminacjach Mistrzostw Polski PLAYARENA w Pruszkowie.

 

Patrząc na ilość zmian, pomysłów, roszad między zespołami nadchodzący sezon zapowiada się jeszcze ciekawiej. We wrześniu planowany jest turniej, który ma być swojego rodzaju prologiem do rozpoczęcia sezonu 2018/2019, który na pewno będzie obfitował w zarówno jeszcze większą jakość boiskową, jak i organizacyjną. W drugim tygodniu lipca GKT Zofiówka, MG Wiśniówka i Newell’s Old Boys będą walczyć o awans do finałów Mistrzostw Polski, które odbędą się na stadionie Śląskim w CHORZOWIE, więc mamy nadzieję, że naszym drużynom uda się osiągnąć jak najlepszy rezultat. Dziękujemy, że byliście z nami przez te prawie 7 miesięcy rozgrywek i mamy nadzieję, że nadchodzący sezon przyniesie nam jeszcze więcej emocji!

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search