Sport

Przygotowania pod siatką

Jastrzębski Węgiel rozpoczął przygotowania do sezonu 2017/2018. Skład zespołu, który weźmie udział w pierwszych zajęciach, będzie mocno okrojony.

W przygotowaniach do sezonu biorą udział: kapitan Patryk Strzeżek, przyjmujący Salvador Hidalgo Oliva i Marcin Ernastowicz, wszyscy środkowi, a więc: Wojciech Sobala, Grzegorz Kosok, Damian Boruch oraz Jakub Turski, jak również nowo zakontraktowany drugi rozgrywający Dardan Lushtaku. Do pomocy w treningach dokoptowani zostaną trzej adepci z Akademii Talentów. Ze względu na obowiązki reprezentacyjne w początkowej fazie przygotowań do rozrywek zabraknie: Macieja Muzaja, Jakuba Popiwczaka, Lukasa Kampy, Jasona De Rocco, Kevina Tillie oraz Karola Gdowskiego, który został powołany do kadry Polski kadetów. Najpóźniej do zespołu dołączy De Rocco, który  od 26 września do 1 października weźmie udział w Mistrzostwach Konfederacji Piłki Siatkowej Ameryki Północnej, Centralnej i Regionu Karaibów. Pozostali gracze z tego grona, w zależności od powołań na Mistrzostwa Europy, wrócą do Klubu po zakończeniu EUROVOLLEY’A 2017 (24 sierpnia do 3 września).

- Program przygotowań do sezonu obejmuje osiem tygodni treningów. W tym czasie rozegramy trzy turnieje i jeden bądź dwa sparingi - mówi Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Nowy sezon PlusLigi rozpocznie się 30 września. W tym dniu - według ramowego terminarza - Jastrzębski Węgiel ma zainaugurować rozgrywki meczem u siebie z BBTS Bielsko-Biała. Niewykluczone jednak, że ze względu na absencje zawodników ze strefy NORCECA, spotkania pierwszej serii gier zostaną przełożone.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search