Sport

Szlachetni hokeiści

Tradycyjnie już przy okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia cała  hokejowa drużyna JKH GKS Jastrzębie bierze udział w Szlachetnej Paczce. Tym razem działacze, zawodnicy, pracownicy i kibice wsparli rodzinę 56-letniego pana Tomasza, który cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Wśród licznych podarunków z Jastora znalazła się m.in. pralka.

Każdy uczestnik akcji Szlachetnej Paczki doskonale wie, jak trudno jest wybrać osoby, którym chce się "zrobić święta" i nie tylko. Listy potrzebujących pękają w szwach, a skala ludzkiego nieszczęścia zawstydzić może każdego, kto ma kochającą rodzinę oraz zdrowe ręce i nogi, aby zarobić na swój chleb. JKH GKS Jastrzębie postanowił w tym roku wesprzeć pana Tomasza, który obecnie ma 56 lat, a z powodu choroby nie może pracować nawet zdalnie.

Z uwagi na wykrytej jakiś czas temu ciężkie genetyczne schorzenie pan Tomasz jest osobą niesamodzielną, która wymaga całodobowej opieki. Aniołem pana Tomasza okazała się o rok starsza pani Krystyna, która zaopiekowała się nim. Para planuje ślub, jednak na ten moment nie przysługują im świadczenia pielęgnacyjne. Skromne środki finansowe z renty ledwo starczają na leczenie i środki opatrunkowe, a przecież... trzeba jeszcze żyć.

Największym marzeniem Tomasza i Krystyna była pralka, bowiem obecny sprzęt pamięta przełom wieków i jest mocno wysłużony. Na szczęście... „była”, ponieważ nasi hokeiści  postanowili sprezentować im nową.

Ponadto kluczowymi potrzebami rodziny były środki higieniczne dla pana Tomasza, a także zapasy żywności, szczególnie trwałej, dzięki której będzie można nieco odciążyć skromny budżet. Prośby dotyczyły też środków czystości, ubrań i wyposażenia mieszkania, w tym pościeli. Szczególne upominki? Zestaw do golenia i torebka.

- Dostarczenie paczek, które podsumowało akcję, to zawsze najpiękniejsza chwila całego wydarzenia. I powiemy Wam jedno... warto było – czytamy na stronie jkh.pl

Źródło: jkh.pl

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search