Sport

Sztafeta Pływacka z okazji 41 rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego

3 września 1980 r. o godz. 5.45 został podpisany dokument kończący strajk w KWK Manifest Lipcowy w Jastrzębiu-Zdroju: „Protokół porozumienia zawartego przez Komisję Rządową i Międzyzakładowy Komitet Strajkowy w dniu 3 września 1980 roku w Kopalni Węgla Kamiennego Manifest Lipcowy”.

W sobotę 28 sierpnia na krytej pływalni „Laguna” przy ulicy Warszawskiej 1 w Jastrzębiu-Zdroju pod przewodnictwem pana Stanisława Haśkiewicza zorganizowano sztafetę pływacką upamiętniającą rocznicę tego wydarzenia. To już 16-ta edycja tak specyficznych zawodów pływackich.

Chęć udziału w zawodach których celem było przepłynięcie w sztafecie łącznie 41 km zgłosiło 134 zawodników co umożliwiło startującym osobom kilkakrotne przepłynięcie dystansu 25 metrów czyli długość basenu.

W sztafecie najmłodszy uczestnik miał 2 lata, a najstarszy 74, starowało również 18 pań.

W sztafecie uczestniczyło 134 zawodników i dystans 41 km uzyskano o godz. 12 00, tego dnia przepłynięto 70 km i 600 m.

Bardzo cieszy nie tylko nas ale i coraz liczniejszych uczestników, taka forma upamiętniania tak ważnej rocznicy. Aktywna forma wymyślona przez pana Stanisława sprawdza się idealnie, podczas pobytu na pływali młodzi ludzie spotykają się z uczestnikami strajków i wypytują się jak to było naprawdę.

Pomysł spowodował że łączymy aktywną formę wypoczynku z lekcją żywej historii.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search