Sport

W sobotę podejmujemy Asseco Resovię!

W sobotę o godzinie 14:45 Jastrzębski Węgiel zmierzy się przed własną publicznością z Asseco Resovią Rzeszów. Będzie to pierwsze spotkanie nowego sezonu PlusLigi rozgrywane w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. To po prostu trzeba zobaczyć!

Nasza drużyna przystąpi do tego spotkania po zwycięstwie 3:2 odniesionym w niedzielę na trudnym terenie w Zawierciu, z tamtejszym Aluronem CMC.

Nasz najbliższy rywal w pierwszej serii gier pauzował. O przełożenie meczu z Asseco Resovią zawnioskował przeciwnik rzeszowian Trefl Gdańsk, który przed sezonem borykał się z zakażeniami koronawirusem, przez co stracił ponad miesiąc przygotowań do rozgrywek. Z uwagi na to gdańszczanie poprosili o możliwość późniejszej inauguracji sezonu.

Po ostatnim sezonie w rzeszowskim zespole dokonano sporych roszad kadrowych. Zmienił się m.in. szkoleniowiec drużyny (nowym trenerem został Włoch Alberto Giuliani), jak również 11 z 14 zawodników z kadry pierwszego zespołu. Obecną Asseco Resovię eksperci stawiają w gronie kandydatów do tytułu mistrzowskiego w sezonie 2020/21.

– Resovia zbudowała w tym sezonie silny zespół, składający się z dobrze do siebie pasujących elementów. Drużynę prowadzi doświadczony szkoleniowiec. Z tych powodów nie mam wątpliwości, że w sobotę będzie bitwa. To nasz pierwszy mecz u siebie w nowym sezonie, więc będziemy chcieli zrobić dobre wrażenie na naszych fanach, przyjaciołach i rodzinach – zapowiada Luke Reynolds, trener naszego zespołu.

UWAGA: Sobotni mecz odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Będzie to wiązało się z: obowiązkiem zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia miejsca na trybunie oraz podczas poruszania się w hali, zajmowania miejsc na widowni z zachowaniem jednego wolnego miejsca między uczestnikami, a także dezynfekcji rąk przy wchodzeniu i opuszczaniu obiektu.

Ponadto informujemy, że kasy biletowe, punkt gastronomiczny na antresoli, sala zabaw dla dzieci oraz automaty z napojami i przekąskami w hali będą w dniu meczu nieczynne.

Bezpośrednią transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport.

źródło: www.jastrzebskiwegiel.pl

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search