Sport

Wicemistrzostwo Świata dla szachisty z Jastrzębia-Zdroju

W dniach 4-14 listopada rozegrane zostały Mistrzostwa Świata dla osób z niepełnosprawnościami. W zawodach tych Marcin Molenda, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Pionier Jastrzębie Zdrój wywalczył drugie miejsce, uzyskując tytuł Wicemistrza Świata w szachach.

Rozstawiony z turniejową „trójką” na dystansie dziewięciu rund, zdobył osiem punktów (wygrywając 7 partii i remisując 2) gwarantując sobie pewne drugie miejsce w turnieju indywidualnym. Dodatkowo, wraz z reprezentacją Polski uzyskał zdobył złoty medal, wyprzedzając takie kraje jak Rosję oraz Stany Zjednoczone.

W zawodach startowało 250 zawodników z ponad 40 krajów. Początkowo impreza miała się odbyć „na żywo” w malowniczej miejscowości Dresden, we wschodniej części Niemiec. Finalnie format turnieju przybrał formę online z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną panującą na świecie. Biorąc pod uwagę sposób rozgrywania turnieju, pozwoliło to dodatkowo zaangażować jeszcze większą grupę zawodników z wielu różnych państw.

Podczas podsumowania swojego występu zawodnik przyznał: […] „Swój wynik uznaję za całkiem niezły z uwagi na to, że startowałem z turniejową "trójką" i każda poprawa względem listy startowej może napawać optymizmem. Oczywiście bardzo się cieszę z osiągniętego rezultatu, ale uważam że dało się wycisnąć delikatnie więcej. Partie rozgrywane przeze mnie miały relatywnie wysoką dokładność, ale w kluczowych momentach pojawiały się niedokładności, które mogły odwrócić grę o 180 stopni. Mogę śmiało powiedzieć, że jest jeszcze wiele elementów do poprawy”.

Niewątpliwie, takie wyniki mogą budzić ogromną radość dla śląskiej społeczności. Nie pozostaje nic innego, jak pogratulować oraz życzyć równie ogromnych osiągnięć w przyszłości.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search