Sport

Wsparcie dla młodych hokeistów

Akademia JKH GKS Jastrzębie otrzymała kolejną darowiznę na prowadzenie zajęć szkoleniowych dzieci i młodzieży oraz współzawodnictwo na szczeblu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Akademia JKH GKS Jastrzębie, to centrum szkoleniowe, które w środowisku sportowym jest cenione za profesjonalną pracę z utalentowaną młodzieżą i dziećmi. Fundacja JSW z Grupy Kapitałowej JSW, która od lat wspiera promocję zdrowego stylu życia oraz sport w Jastrzębiu-Zdroju, odpowiedziała na wniosek trenerów Akademii JKH GKS Jastrzębie o udzielenie darowizny na rzecz szkolenia dzieci i młodzieży.

- Miło nam poinformować, iż Fundacja JSW po raz kolejny wsparła działania naszego klubu na rzecz szkolenia dzieci i młodzieży - czytamy na stronie Akademii JKH

Darowizna przyznana przez zarząd Fundacji JSW pozwoli akademii na zapewnienie odpowiednich warunków do prowadzenia zajęć szkoleniowych oraz współzawodnictwa krajowego i międzynarodowego młodych zawodników. Fundusze zostaną przeznaczone również na doposażenie zawodników w niezbędny sprzęt hokejowy.

- Niezbędnym elementem procesu szkoleniowego jest współzawodnictwo sportowe, czyli udział w meczach ligowych i zawodach towarzyskich. Starsze kategorie rywalizują w rozgrywkach ogólnopolskich i międzynarodowych. Mierzymy wysoko, a to wymaga wysokich nakładów – wyjaśniają trenerzy.

Środki finansowe przyznane przez Fundację JSW zostaną również przeznaczone na kompleksową organizację wyjazdów na mecze ogólnopolskie oraz międzynarodowe.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search