Sport

Znakomita frekwencja na meczach Jastrzębskiego Węgla.

Polska Liga Siatkówki opublikowała raport dotyczący liczby widzów na meczach PlusLigi w sezonie 2018/2019. Nasz Klub wypada w nim imponująco.

 

W rankingu pod względem liczby widzów ogółem zajęliśmy trzecie miejsce. Mecze z udziałem naszej drużyny w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej obejrzało łącznie w sezonie 42 639 ludzi. W tej charakterystyce lepsze od nas okazały się tylko: ONICO Warszawa (58 671) oraz Asseco Resovia Rzeszów (44 750). Dodajmy jednak, że zarówno warszawska drużyna, jak i zespół z Podkarpacia rozgrywają swoje mecze „domowe” w większych obiektach, aniżeli nasz jastrzębski. Pojemność stołecznego Torwaru wynosi około sześciu tysięcy widzów, natomiast hala na Podpromiu – 4,3 tysiąca widzów.

 

Oba wymienione wyżej kluby wyprzedziliśmy natomiast pod względem „procentu wykorzystania własnej hali”. W relacji średniej liczby widzów we własnej hali do liczby miejsc siedzących osiągnęliśmy imponujący wynik aż 85,6 %! Średnia liczba widzów w sezonie na meczach „domowych” JW wyniosła 2665, zaś pojemność jastrzębskiego obiektu przy Alei Jana Pawła II 6 to 3112 miejsca siedzących na trybunach. W tym zestawieniu tylko dwa kluby zdołały osiągnąć jeszcze lepszy rezultat od nas. Są to: Aluron Virtu Warta Zawiercie oraz Cerrad Czarni Radom, z tym że w obu przypadkach nasi rywale mieli łatwiejsze zadanie od nas, gdyż mają oni do wypełnienia obiekty nieprzekraczające odpowiednio 1500 oraz 1600 widzów na trybunach.

 

Miłą informacją płynącą z rankingu jest także to, iż mecze z udziałem naszego zespołu były bardzo chętnie oglądane również w halach naszych rywali. Pod tym względem nie mieliśmy sobie równych! Liczba widzów na meczach z udziałem Pomarańczowych w roli gości wyniosła 40 098.

 

Łączna liczba widzów na meczach, w których uczestniczył Jastrzębski Węgiel (spotkania przed własną publicznością oraz starcia wyjazdowe) to 82 737 widzów.

 

Z tego miejsce pragniemy serdecznie podziękować za wsparcie, jakiego udzielaliście nam Państwo z trybun w zakończonym sezonie. Jednocześnie mamy nadzieję, że w nadchodzących rozgrywkach wspólnie powalczymy o jeszcze lepsze statystyki w tym zakresie!

Źródło: Jastrzębski Węgiel

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search