Sport

Zwycięstwo na dobry początek

W pierwszym meczu nowego sezonu Jastrzębski Węgiel pokonał Indykpol AZS Olsztyn. Meczem z Indykpolem AZS Olsztyn nasz zespół rozpoczął zmagania ligowe w sezonie 2016/2017. Będzie to sezon wyjątkowy, gdyż PlusLiga po raz pierwszy w swojej kilkunastoletniej historii będzie liczyć 16 zespołów.

Do grona ekip z poprzedniego sezonu dołączyły drużyny: GKS Katowice oraz Espadon Szczecin. Więcej drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej, to więcej spotkań z udziałem Pomarańczowych.

- Odczuwamy już głód gry o punkty, atmosfery meczowej i występu przed własną publicznością. Każdy z nas jest gotowy i przygotowany do meczu - mówi Patryk Strzeżek, nowy kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Podekscytowany występami na parkietach PlusLigi jest także nowy przyjmujący w zespole, Salvador Hidalgo Oliva.

- Mamy fajny zespół, jest między nami „chemia”. Chcemy wygrywać w każdym meczu, by na koniec sezonu zasadniczego dostać się do czołowej czwórki - zapowiada Kubańczyk z niemieckim paszportem.

- Każdy zespół w ligowej stawce z założenia walczy o najwyższe trofeum, ale jak wiadomo tylko jedna drużyna może je zdobyć. W okresie przygotowawczym rozegraliśmy sporo sparingów. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani - mówi Mark Lebedew, szkoleniowiec Pomarańczowych.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search