Fedrujemy

Akcje w górę!

Rośnie wiara w plan naprawczy Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na warszawskiej giełdzie rosną notowania Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jeszcze z początkiem czerwca za jedną akcję trzeba było zapłacić nieco ponad 12 zł. Z końcem września jej cena wynosiła aż 57 zł.

Rosnący trend można tłumaczyć drożejącym węglem koksowym. Ceny tego surowca są obecnie najwyższe od 2013 roku. Nawet dobra koniunktura sztandarowego produktu JSW nie tłumaczy jednak tak dużego i dynamicznego wzrostu cen akcji.

- Na parkiet wraca sentyment do naszego przemysłu węglowego. Inwestorzy coraz bardziej optymistycznie spoglądają na ten sektor. Do wzrostu notowań JSW przyczyniły się dobre informacje, które napływały w ciągu ostatnich tygodni ze spółki. Optymalizacja aktywów, restrukturyzacja majątku - na takie działania wszyscy czekali. W zasadzie z JSW nie napłynęła żadna negatywna informacja - przyznaje Bartosz Kulesza, analityk z Centralnego Domu Maklerskiego Banku Pekao SA w Warszawie.

Do JSW wróciło zaufanie inwestorów, ponieważ spółka po długich, trudnych, ale zakończonych sukcesem negocjacjach porozumiała się
w sprawie wykupu swoich obligacji. Nie mniejsze znaczenie miała także decyzja o przekazaniu KWK „Krupiński” do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search