Fedrujemy

Darmowe ładowanie

Posiadacze samochodów elektrycznych mogą za darmo naładować swoje pojazdy przy siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. To piąta tego typu instalacja w województwie śląskim.

Przed siedzibą Spółki zainstalowano stację do szybkiego ładowania. Korzystają już z niej pierwsi kierowcy.

- To bardzo wygodne, podłączam samochód do stacji ładowania i idę na rozmowy biznesowe. Po powrocie odpinam wtyczkę i wracam samochodem do swojej firmy - mówi Jarosław Jarzyna, jeden ze śląskich biznesmenów, który przyjechał do Jastrzębskiej Spółki Węglowej w interesach.

Do tej pory w aglomeracji śląskiej działało pięć stacji ładowania. Zlokalizowane są w: Galerii Katowickiej, na stacji paliw Orlen 3 Stawy (ul. Murckowska) w Katowicach, na Lotnisku Pyrzowice, a także w Ikea Katowice, przy salonie Nissana w Sosnowcu. Teraz doszła kolejna stacja przy siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju przy al. Jana Pawła II 4. Wszystkie ładowarki są dostępne za darmo.

- Na całym świecie, również w Polsce widać rosnące zainteresowanie pojazdami elektrycznymi. Nowa stacja ładowania zainstalowana przez JSW to kolejny krok w stronę popularyzacji pojazdów elektrycznych i zwrócenia uwagi na proekologiczny aspekt transportu - mówi Daniel Ozon, p.o. prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Spółka kupiła dwa samochody elektryczne, którymi pracownicy przemieszczają się pomiędzy kopalniami oraz urzędami. Auta są tanie w utrzymaniu. Przejazd kosztuje kilka razy mniej niż tradycyjnym samochodem z silnikiem spalinowym.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search