Fedrujemy

Dzieci rządzą!

W ostatni piątek w siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej wystąpiły sympatyczne utrudnienia. Spółkę odwiedzili podopieczni Zespołu Ognisk Wychowawczych z Jastrzębia-Zdroju, których JSW od dawna otacza wsparciem. Dzieci miały okazję wcielić się w role prezesów, rozsiąść się w ich fotelach i przeprowadzić krótkie spotkania z pracownikami.

 

To niezwykłe wydarzenie odbyło się w ramach akcji JSW Dzieciom, w ramach której Spółka podejmuje szereg inicjatyw na rzecz najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Dzieci spotkały się z Jolantą Gruszką, Zastępcą Prezesa ds. Handlu, Tomaszem Śledziem, Zastępcą Prezesa ds. Technicznych oraz Arturem Dyczko, Zastępcą Prezesa ds. Strategii i Rozwoju. Prezesi zdradzili dzieciom sekrety zarządzania dużą firmą i odpowiedzieli na mnóstwo dociekliwych pytań. Jak przystało na gościnnego gospodarzy, Prezesi odstąpili gościom swoje prezesowskie fotele… a nawet całe gabinety. Były też prezenty, słodycze, a na koniec obiad.

 

Podopieczni jastrzębskiego Domu Dziecka to dzieciaki, które na co dzień ciężko pracują, aby pokonać przeszkody, które życie rzuciło im pod nogi, mają w sobie jednak mnóstwo uśmiechu, radości życia i… talenty, które koniecznie trzeba odkryć. Bo kiedy ktoś ma wiarę w siebie i motywację, może osiągnąć wszystko!

 

Kontynuując świetną współpracę z dzieciakami z Zespołu Ognisk Wychowawczych w Jastrzębiu-Zdroju, JSW zorganizowała dla nich warsztaty graffiti z firmą NIETAK, która posiada długoletnie doświadczenie w malowaniu artystycznym murali. Efekty ich wspólnej pracy można oglądać przed główną siedzibą Spółki. Zapraszamy!

 

Prowadzone warsztaty graffiti składały się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej. Najpierw uczestnicy zapoznali się z najważniejszymi terminami z zakresu sztuki ulicznej, zaprezentowali przykładowe malowidła, przybliżyli historię graffiti, a także omawiali techniki wykorzystywane w ramach malarstwa artystycznego. Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzymał spreje do malowania i wspólnie z profesjonalistami stworzyli ogromne malowidło na przenośnej płycie osb, które zostanie przewiezione dzieciom do ogrodu przy ośrodku.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search