Wszystkie

Jastrzębskie hip-hop history

Dosyć nietypowa inicjatywa narodziła się w ramach stypendium Urzędu Miasta. Pomysłodawcą i wykonawcą tego projektu jest Robert Orzechowski, który postanowił wydać płytę muzyczną wraz z książeczką o historii jastrzębskiego hip-hopu.

 

„SJZ HIP-HOP HISTORY” ma podsumować ponad 30 lat aktywności kultury hip-hopowej w naszym mieście i spojrzeć na tą subkulturę poprzez cztery klasyczne elementy - taniec braekdance, graffiti, rap oraz DJ - ing. Z czasów kiedy wszystkie te elementy wzajemnie się uzupełniały. Tworzyły jedną „zajawkę”.

 

Będzie to płyta muzyczna w gatunku rap na której wystąpią jastrzębscy raperzy. Muzykę przygotują producenci z naszego miasta.

 

- Cieszy fakt wsparcia projektu przez Urząd Miasta. Pomysł idealnie wpisuję się w idee stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną. Ma wartość historyczną i edukacyjną. Angażuje środowisko hip-hopowe w pracę nad płytą. Pobudza ich do działania. Dodać należy fakt, że wydawnictwo będzie można dostać za darmo podczas spotkania podsumowującego zaplanowanego na jesień – mówi Robert Orzechowski.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search