Koleje Śląskie

A może tak wpadnijmy na chwilę do Rybnika…

Pewnie zastanawiacie się, co takiego jest w tym mieście? Kolejarze proponują, by na ten krótki spacer zabrać ze sobą hulajnogę, aby łatwiej przemieszczać się w miejskiej dżungli!

W Rybniku można znaleźć wyjątkowe zabytki sakralne, industrialne, Muzeum Miejskie oraz fenomenalne Jezioro Rybnickie! Skierujcie się od razu na rybnicki rynek, gdzie w gmachu Starego Ratusza znajduje się bogate w zbiory Muzeum im. o. Emila Drobnego!

Z rynku warto przespacerować się ulicą Jana III Sobieskiego oraz Powstańców Śląskich w stronę Katedry Ziemi Rybnickiej, czyli Bazyliki św. Antoniego. Neogotycką świątynię zaprojektował Ludwig Schneider, architekt rejencyjny z Opola.

Oczywiście, jesteśmy w województwie śląskim, więc nie sposób ominąć atrakcji industrialnych. W Rybniku znajduje się Zabytkowa Kopalnia „Ignacy” leżąca na trasie Szlaku Zabytków Techniki. Przed wizytą w Kopalni „Ignacy” warto odwiedzić osiedle familoków w Chwałowicach. Zbudowane zostało w latach 1910-1916, jako osiedle robotnicze dla górników kopalni „Donnersmarckgrube”, założonej w 1903 roku przez księcia Guido Henckel von Donnersmarck. Składało się z 58 domów ośmiorodzinnych, 6 domów czterorodzinnych i 4 wille dla urzędników kopalnianych.

Jadąc z położonej na południowy zachód od Rybnika Zabytkowej Kopalni „Ignacy”, z łatwością dotrzecie nad stanowiące żeglarską mekkę Jezioro Rybnickie.

 

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search