Koleje Śląskie

Czas na kolej. Podróże ekologiczne i ekonomiczne

Czy kolej to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne? Oczywiście! A dowodzi temu najnowszy raport Urzędu Transportu Kolejowego, według którego sierpniowa liczba podróżnych, którzy wybrali transport kolejowy jest rekordowo wysoka i ponownie przekracza dotychczasowe rekordy!

Ekologicznie – im więcej, tym lepiej!

W przeciwieństwie do transportu samochodowego, im więcej podróżujących transportem kolejowym, tym lepiej. Ten wymierny zysk jest dla środowiska bezcenny, a także dla naszego zdrowia oraz portfeli, a według danych Urzędu Transportu Kolejowego w sierpniu koleje przewiozły 30,7 milionów pasażerów! Co to oznacza? W ciągu ostatnich dziesięciu lat zanotowano po raz drugi tak wysoki wynik. Zaś porównując ten wynik z ubiegłorocznym sierpniem, było to niemal 6 milionów pasażerów więcej.

Dodatkowo w sierpniu przewoźnicy również wykonali rekordową liczbę pasażerokilometrów na przestrzeni wspomnianych już dziesięciu lat. Możemy również pochwalić się dobrym procentowo wynikiem Kolei Śląskich w ramach udziału w pracy przewozowej na przestrzeni od stycznia do sierpnia 2022 roku. Znajdujemy się na piątym miejscu wśród wszystkim przewoźników kolejowych w Polsce, a wśród przewoźników regionalnych operujących na ograniczonym obszarze, jesteśmy na trzecim miejscu za Kolejami Mazowieckimi oraz PKP SKM i osiągnęliśmy 5,72% udziału w przewozach pasażerskich w kraju.

Ekonomicznie – stanowczo!

Porównując cenę paliwa wraz ze spalaniem, a także zestawiając to z kwota jaką wydajemy na bilety kolejowe transport samochodowy jest znacząco bardziej obciążającym portfel. W szczególności, gdy dodamy do tego kwestię wydatków eksploatacyjnych, kwestii dotyczących ubezpieczenia samochodu, a także późniejszych opłat związanych z parkowaniem w centrach miast, kwota ta staje się znacząca (nie wliczając ewentualnych mandatów, czy innych opłat niespodziewanych).

Co więcej, jeżeli podróżujecie hulajnogą, możecie skorzystać z oferty Kołem po Śląsku, dzięki której możecie bezpłatnie przewieźć waszą hulajnogę, lub rower i spokojnie podróżować po zatłoczonych, zakorkowanych miastach.

Czy to wszystko? Jeszcze nie, podróż transportem kolejowym generuje dodatkowe możliwości, jak czas na wysłuchanie ulubionego audiobooka, podcastu, zerknięcie na subskrybowany kanał YouTube, a także czytanie książki, czy oglądanie odcinków najnowszego serialu. Wszystko to, możecie robić nie musząc martwić się o bezpieczeństwo na drodze, ponieważ tym zajmujemy się my! Pamiętajcie o tym, że Koleje Śląskie uzyskały Jednolity Certyfikat Bezpieczeństwa jako pierwszy przewoźnik w Polsce, co oznacza, że podróż naszymi pociągami jest znacząco bezpieczniejsza niż codzienna podróż samochodem.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search