Koleje Śląskie

Rowerem do chatki Shreka

Maj to najlepszy miesiąc na wyprawy po najbliższej okolicy na dwóch kółkach. W podróży po regionie pomaga cyklista akcja „Kołem po Śląsku”? Koleje Śląskie przygotowały ofertę skierowaną do miłośników turystyki rowerowej, by można było wyruszyć jednym z wielu szlaków w naszym regionie. W ramach oferty „Kołem po Śląsku” wszyscy rowerzyści podróżujący w weekendy (od godziny 15:00 w piątek do północy w niedzielę) mogą bezpłatnie przewozić swój bicykl pociągami Kolei Śląskich!

Tym razem Koleje proponują Pojezierze Palowickie, czyli zespół stawów położony pomiędzy Żorami a Orzeszem stanowiący bezcenny przykład połączenia dawnej historii industrialnej wraz z powracającą dziką naturą i obszarami podmokłymi!

- Wysiadając na odrestaurowanym dworcu kolejowym w Żorach wyruszcie na północny-zachód w kierunku Parku Piaskownia, a następnie skierujcie się na północ, aby dotrzeć do ruin huty Waleska. W tym miejscu spotykamy się z historią industrialną: tu stoi od 1836 roku wieża Gichta znajdująca się tuż obok zakładów hutniczych. Huta pracowała do 1855 roku! – zachęcają KŚ.

Dalsza trasa wiedzie wśród kilku stawów wraz z malowniczymi lokalizacjami jak „chatka Shreka”, czyli zagadkowa chatka położona na środku jednego ze zbiorników. Nazwa chatki bierze się z jej zastanawiającego podobieństwa do popularnej postaci z jednej z bajek… Do Żor dotrzecie linią S72 (Rybnik -Żory - Pszczyna) oraz S76 (Gliwice - Żory - Wisła)!

Dokładną mapę trasy znajdziecie -> https://bit.ly/3LqIm30

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search