Koleje Śląskie

Rowerem na pustynię

Wakacje już się zakończyły, ale oferta Kolei Śląskich „Kołem po Śląsku” trwa nadal!

Rowerzyści podróżujący w weekendy (od godziny 15:00 w piątek do północy w niedzielę) mogą bezpłatnie przewozić swój rower pociągami Kolei Śląskich. Dodatkowo przez 7 dni w tygodniu możecie bezpłatnie przewieźć niezłożoną hulajnogę bez pokrowca!

- Aktualnie, każdy podróżny, który posiada ważny bilet na przejazd i zaakceptował postanowienia regulaminu może zgodnie z paragrafem nr 2, skorzystać z  oferty bezpłatnego przewozu roweru albo hulajnogi pociągami Kolei Śląskich – zapewnia na FB Patrycja Tomszczyk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. - Co więcej, jeżeli chcecie poznać prognozowaną ilością rowerów, jakie będziemy przewozić, wpadnijcie na naszą stronę internetową: https://bit.ly/3Mf1RvW - dodaje.

A skoro można za darmo przewozić rowery to może na długą wycieczkę rowerową? Na Pustynię Błędowską oraz do Sławkowa.

Wysiądźcie na przystanku kolejowym Choruszczobród na linii S1 (Gliwice — Katowice — Częstochowa) lub S41 (Tychy Lodowisko — Sosnowiec — Częstochowa), skąd po 17 kilometrach dotrzecie do Chechła położonego tuż obok Pustyni Błędowskiej. Pierwsze wycinki przyczyniające się do pustynnienia obszaru rozpoczęły się już w XIII wieku w trakcie rozwoju górnictwa kruszcowego w małopolskim Olkuszu.

Jeżeli chcecie poznać więcej małopolskiej historii, możecie wyruszyć na południowy zachód w kierunku ścieżki dydaktycznej Doliny Białej Przemszy i starego biskupiego miasta Sławkowa! Po drodze zajrzyjcie do Krzykawki, gdzie znajduje się przepiękny XVIII wieczny małopolski dworek. Ciekawostką jest łamany dach polski o odmianie krakowskiej, który stanowi bezcenny przykład architektury Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Ze Sławkowa dotrzecie do stacji kolejowej Jaworzno Szczakowa, jadąc przez sosnowieckie Maczki, gdzie kończyła się Kolej Warszawsko-Wiedeńska! Z Jaworzna wrócicie linią S3 (Katowice — Jaworzno Szczakowa — Kraków Główny).

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search