Koleje Śląskie

Wakacje z Kolejami Śląskimi // Wstąp do Muzeum Browaru Żywiec

Wakacyjna pora to doskonały czas na poznanie tej bliżej i trochę dalszej okolicy. Koleje Śląskie podpowiadają gdzie można zobaczyć coś ciekawe. Tym razem zaprosiły pasażerów do Żywca, gdzie co krok odkrywamy historię. Znajdziemy tu nie tylko renesansową i klasycystyczną zabudowę wraz z pałacem Habsburgów, ale także wielowiekowe tradycje browarnicze!

Do Żywca dotrzecie dwiema linia komunikacyjnymi: S5 (Katowice — Bielsko-Biała — Zwardoń) oraz S51 (Katowice — Bielsko-Biała — Żywiec — Zakopane). Aby dotrzeć do zabudowań browaru, należy wysiąść na dworcu kolejowym w Żywcu posiadającym charakterystyczny styl dawnych dworców C.K. Kolei Austro-Węgier.

Żywiec leżał na szlaku Galicyjskiej Kolei Transwersalnej prowadzącym z Czadcy do Husiatynia na wschodnich rubieżach Galicji!

Browar żywiecki założony w 1856 r. przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga to jeden z najbardziej znanych browarów w Europie. Muzeum Browaru Żywiec zostało otwarte w 2006 roku z okazji 150-lecia jego założenia. Spacerując salami wystawowymi, dowiecie się, jak wygląda proces browarniczy, ale także poznacie historię Karczmy Galicyjskiej, restauracji żywieckiej, Żywieckiej Szkoły Piwowarstwa, czy dziejów browaru w okresie obu wojen światowych.

Muzeum Browaru Żywiec jest jednym z obiektów Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego oraz Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego wyróżnionym tytułem Gwiazdy Techniki!

Kolejarze zapraszają na pokład Kolei Śląskich i w podróż do Żywca!

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search