Rozrywka

„Piknik z siatkówką” to recepta na dobrą zabawę

Previous Next

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, Kopalnia Wiedzy JSW oraz Jastrzębska Spółka Węglowa zorganizowały „Piknik z siatkówką”. Dopisała pogoda, frekwencja i świetne humory wśród uczestników.

Piknik rozpoczął się w rano i trwał do popołudnia. Na uczestników, zwłaszcza tych najmłodszych, czekały liczne atrakcje. Były dmuchańce, tematyczne strefy kreatywności (drewniany świat dziecka, warsztaty tworzenia przypinek, trójwymiarowe okulary), fotobudka, zabawy animacyjne, gry i konkursy z nagrodami. Na placu przed budynkiem Akademii odbywały się pokazy taneczne grupy ze szkoły „Explozja Tańca”, w które chętnie angażowali się również adepci kuźni talentów. Do kupienia na stoisku klubowym były stroje JW oraz gadżety z mistrzowskiej kolekcji z minionego sezonu. Natomiast wewnątrz obiektu przy ul. Reja toczył się mini turniej siatkówki z udziałem: adeptów Akademii Talentów, dziewcząt z klubu siatkarskiego Sari Żory, rodziców akademików, Klubu Kibica Jastrzębskiego Węgla oraz pracowników JSW.

Podczas pikniku była możliwość wykonania sobie zdjęć z pucharem oraz medalem za mistrzostwo Polski wywalczone przez Jastrzębski Węgiel w PlusLidze.

Na miejscu obecni byli także siatkarze naszego pierwszego zespołu: Jakub Popiwczak, Rafał Szymura, Dawid Dryja, Jakub Macyra oraz Wojciech Szwed, którzy byli dostępni dla fanów i chętnie pozowali z nimi do zdjęć.

– Sam byłem kiedyś w Akademii Talentów i taka możliwość spotkania się z kibicami i pokazania im, jak to wszystko wygląda od środka, jest super. Dobrze jest móc się pobawić w swoim towarzystwie. Uważam, że to jest bardzo dobra inicjatywa i fajnie, że coś takiego zostało organizowane – uważa Wojciech Szwed, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

– JSW od wielu lat wspiera klub siatkarski Jastrzębski Węgiel, a od pewnego czasu podejmujemy także wspólne inicjatywy w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu i to dzisiejsze wydarzenie jest właśnie taką naszą wspólną inicjatywą. Zaprosiliśmy mieszkańców miasta, naszych pracowników do wspólnej zabawy. Przygotowaliśmy szereg atrakcji. Myślę, że jest to pierwsze, ale nie ostatnie wydarzenie tego typu – mówi Agnieszka Barzycka z Zespołu CSR Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

– Bardzo dziękuję Jastrzębskiej Spółce Węglowej – naszemu Partnerowi strategicznemu, Zarządowi Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jej pracownikom za to, że są z nami zawsze nie tylko przy sporcie zawodowym, ale również w tym obszarze działalności dla naszego lokalnego środowiska, dla górników, rodzin górniczych, dla dzieci i młodzieży. To bardzo ważne, szczególnie teraz, kiedy jesteśmy w trudnym okresie pandemii. Kiedy brakowało nam tego bycia sobą, kiedy byliśmy wyizolowani. I to jest teraz dobry czas, żeby się integrować, żeby wracać do normalności. I za to dziękuję Jastrzębskiej Spółce Węglowej oraz za to, że zawsze jest z nami – podkreśla Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search