Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 21:31
PRZECZYTAJ!
Reklama

Quiz w tramwaju dla maturzystów!

W piątek 7 lipca maturzyści odbiorą świadectwa maturalne. Z tej okazji Uniwersytet Śląski organizuje quiz wiedzy powszechnej w wyjątkowym miejscu – w tramwaju Europejskiego Miasta Nauki w Katowicach!
Quiz w tramwaju dla maturzystów!

- Od godziny 10:00 do 13:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przejazdu naszym tramwajem i sprawdzenia swojej wiedzy oraz spotkania z maskotką Uniwersytetu Śląskiego – Usiołkiem. Tramwaj będzie kursował na linii numer 20 w Katowicach. Na uczestników akcji czekać będą upominki – wyjaśnia Małgorzata Poszwa, rzecznik prasowy UŚL w Katowicach. 

O tramwaju Europejskiego Miasta Nauki:

Czy tramwaj może być dziełem sztuki? Oczywiście! Od kilku dni górnośląskie ulice przemierza wyjątkowy tramwaj. Ten zwykły-niezwykły środek transportu zabiera nas w podróż po świecie wyobraźni twórczej skłaniając jednocześnie do refleksji nad rolą nowoczesnego miasta w naszym życiu. Pytania, które znaleźć można pośród zieleni obrastającej jego wagony przedstawiają obawy i nadzieje obywatela metropolii XXI wieku. Tramwaj wpisuje się tym samym w nową, zieloną koncepcję Katowic – Europejskiego Miasta Nauki 2024. Zapraszamy na przejażdżkę – jest to podróż, która wzbogaca.  

Autorką niezwykłego projektu, który zdobi tramwaj jest Karolina Sroka - ilustratorka, projektantka graficzna, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku grafika (2016), obecnie doktorantka na macierzystej uczelni w Pracowni Komiksu i Sztuki Narracji. Zajmuje się głównie ilustracją cyfrową, projektowaniem publikacji książkowych, sitodrukiem oraz linorytem. Współpracuje m.in. Z Biurem Wystaw Artystycznych w Tarnowie, Narodowym Centrum Kultury w Warszawie i Kieleckim Magazynem Kulturalnym „Projektor”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama