Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 25 maja 2024 04:45
PRZECZYTAJ!
Reklama

Jastrzębianka zareagowała widząc pijanego kierowcę

Dzięki prawidłowej postawie obywatelskiej świadka, policjanci z jastrzębskiej komendy ustalili nietrzeźwego kierującego, który cofając uderzył w zaparkowany pojazd. Kobieta, widząc, że kierujący wysiada z samochodu i oddala się z miejsca kolizji, powiadomiła o wszystkim dyżurnego. Okazało się, 67-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu.
Jastrzębianka zareagowała widząc pijanego kierowcę

Jastrzębscy policjanci odnotowali kolejny przykład zaangażowania i wzorowej obywatelskiej postawy w duchu kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”. Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 20.00 w Jastrzębiu-Zdroju. Dyżurny otrzymał telefoniczną informację, iż na jednym z osiedli podjechał najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący, który wykonując manewr cofania uderzył w jeden z zaparkowanych pojazdów, po czym poszedł do mieszkania. Dzięki rzetelnie przekazanym informacjom mężczyzna został szybko ustalony przez policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie jastrzębianina 2 promile alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności wyszło na jaw, iż amator jazdy na „podwójnym gazie” stracił prawo jazdy w 2009 roku, z powodu jazdy pod wpływem alkoholu. Wkrótce znów będzie tłumaczył się w sądzie. Grozi mu nawet 2 lata więzienia.

Świadkowi gratulujemy postawy obywatelskiej godnej naśladowanie. Takie zachowanie i prawidłowa reakcja na widok rażącego łamania przepisów, doskonale wpisuje się we wciąż aktualną kampanię policyjną: „Nie reagujesz- akceptujesz”. Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w działania Policji (efektem, których było wyeliminowanie z ruchu kompletnie pijanego kierowcy).

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama