Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 08:17
PRZECZYTAJ!
Reklama

Plan przygotowań do nowego sezonu

21 sierpnia po trzynastu tygodniach przerwy od zakończenia poprzednich rozgrywek Jastrzębski Węgiel powróci do treningów. Drużyna oraz sztab szkoleniowy spotkają się tego dnia w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Na rano zaplanowano badania lekarskie, natomiast po południu odbędzie się trening siatkarski.
Plan przygotowań do nowego sezonu

W inauguracyjnych zajęciach wezmą udział następujący zawodnicy: Jurij Gladyr, Rafał Szymura, Moustapha M’Baye, Bartosz Makoś, Mateusz Jóźwik, Adrian Markiewicz. Do tej grupy dołączą także adepci Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Znaczna cześć zawodników naszego zespołu będzie przygotowywać się na zgrupowaniach reprezentacji do Mistrzostw Europy (28 sierpnia – 16 września). Dotyczy to Polaków: Tomasza Fornala, Jakuba Popiwczaka, Norberta Hubera, Francuzów: Benjamina Toniuttiego i Jeana Patry’ego, Chorwata Marko Sedlacka oraz Fina Eemiego Tervaporttiego.

Po występach w Lidze Narodów Kanadyjczyk Ryan Sclater nie będzie uczestniczył w dalszej części sezonu reprezentacyjnego, dlatego będzie w Jastrzębiu-Zdroju najszybciej spośród całej grupy kadrowiczów. Po zakończeniu Eurovolley 2023 w klubie stawią się Francuzi oraz Marko Sedlacek. Natomiast reprezentantów Polski oraz Eemiego Tervaporttiego czeka jeszcze walka o bilet na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Turnieje kwalifikacyjne odbędą się w dniach od 30 września do 8 października.

To samo dotyczy trenera Marcelo Mendeza, który również przygotowuje się wraz z kadrą Argentyny do kwalifikacji olimpijskiej i wróci do Polski w połowie października. Pod jego nieobecność treningi z drużyną prowadzić będą jego asystenci Leszek Dejewski, Henrique Furtado oraz pozostali sztabowcy.

Zanim wystartują przygotowania do PlusLigi sezonu 2023/2024 Jastrzębski Węgiel weźmie udział w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki na piasku. Zawody te odbędą się w Gdańsku w dniach od 17 do 20 sierpnia, a miejscem zawodów będzie Energa Stadion Letni Gdańsk (ul. Jantarowa, wejście na plaże nr 53).

W planie przygotowań JW do sezonu są treningi na własnych obiektach, sparingi oraz udział w turnieju towarzyskim. – Będziemy korzystać z obiektów miejskich, takich jak: basen, hala oraz boiska do siatkówki plażowej – mówi Leszek Dejewski.

W dniach 4 i 5 października nasz zespół rozegra dwa sparingi w Jastrzębiu-Zdroju, najpierw z beniaminkiem PlusLigi Exact Systems Norwid Częstochowa, a następnego dnia z zespołem Barkomu Każany Lwów. W dniach 14 i 15 października nasza drużyna weźmie udział w Turnieju Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza, który odbędzie się w hali Globus w Lublinie. W zawodach tych zagrają jeszcze: Asseco Resovia Rzeszów, LUK Lublin i włoski zespół Saturnia Aci Castello.

Pierwszy mecz sezonu ligowego z udziałem naszej drużyny zaplanowano na 21 października. W pierwszej kolejce nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z PSG Stalą Nysa. Cztery dni później rozegramy natomiast pierwsze spotkanie przed własną publicznością, a naszym rywalem będzie Indykpol AZS Olsztyn. Jastrzębski Węgiel będzie bronić tytułu mistrzów Polski z 2023 roku.

Według wstępnego terminarza w dniach 21-23.11.2023 nasza drużyna przystąpi do gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama