Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 19:42
PRZECZYTAJ!
Reklama

Te samochody używane rozchodzą się od ręki. Sprawdź które

Jedni samochody sprzedają od ręki, inni na klienta muszą poczekać. Niekiedy dość długo. Które modele schodzą najszybciej?
Te samochody używane rozchodzą się od ręki. Sprawdź które

Autor: Canva

Według analiz carVertical w Polsce sprzedaż używanego pojazdu trwa statystycznie od 2 do 6 tygodni. 

Jak sprzedawać, to fiata 

Na stronach z ogłoszeniami codziennie pojawiają się tysiące ofert sprzedaży używanych samochodów – od kompaktowych po luksusowe SUV-y. Chociaż każdy model w końcu znajdzie swojego nabywcę, czas oczekiwania na klienta różni się w zależności od popularności modelu, jego stanu technicznego, no i ceny rzecz jasna. 

Okazuje się, że w Polsce najszybciej można sprzedać fiata seicento. Właściciele tego modelu na klienta muszą poczekać średnio 2 tygodnie. To jedne z najbardziej ekonomicznych samochodów pod względem kosztów zakupu i eksploatacji, dlatego ich popularność w sumie nie powinna dziwić. 

Dobrze schodzą również m.in.: 

• mercedes-benz klasy A, 

• fiat stilo, 

• fiat panda,

• volkswagen lupo. 

Na nabywcę volkswagena golfa trzeba czekać około 26 dni. 

Te modele trudniej sprzedać 

Jeśli na sprzedaż masz na przykład jaguara f-pace’a, volkswagena arteona, volkswagen t-crossa albo volvo S90, to prawdopodobnie dłużej będziesz czekał na nabywcę. Nawet 1,5 miesiąca. 

Te modele sprzedać trudniej głównie ze względu na ich wyższą cenę. Poza tym mogą mocno spaść na wartości, a jak wiadomo – nikt nie chce tracić zbyt wiele. 

Sprzedaż „elektryka”: łatwo czy trudno?

Mamy złą wiadomość. Używane samochody elektryczne sprzedają się wolniej niż ich odpowiedniki z silnikami spalinowymi. Wpływ na to mniejsze zainteresowanie mają m.in.  wysokie ceny i nadal słabo rozwinięta infrastruktura ładowania. 

Przed zakupem zweryfikuj stan pojazdu

Auta lepiej nie kupować od handlarza, lecz od kierowcy, który po prostu wcześniej nim jeździł. Jednak nie zawsze mamy taką możliwość. 

Żeby w miarę dokładnie ocenić stan techniczny samochodu, najlepiej poddać go badaniu w stacji diagnostycznej. Doświadczony diagnosta zidentyfikuje usterki bezpośrednio zagrażające naszemu bezpieczeństwu i powie, jakie są typowe bolączki konkretnego modelu i marki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama