Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 09:40
PRZECZYTAJ!
Reklama

Groźna kolizja  na obwodnicy Jastrzębia-Zdroju

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną groźnej kolizji, do której doszło na skrzyżowaniu Drogi Głównej Południowej z ulicą Połomską w Jastrzębiu-Zdroju. I choć całe zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, na szczęście nikt w jego wyniku nie ucierpiał. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Groźna kolizja  na obwodnicy Jastrzębia-Zdroju

Jak ustalili mundurowi, jadący samochodem osobowym marki KIA 52-latek Drogą Główną Południową w kierunku gminy Mszana, podczas manewru skrętu w lewo w ul. Połomską, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Drogą Główną Południową w kierunku Pawłowic 42-latkowi, który kierował Fiatem. I chodź całe zajście, wyglądało bardzo poważnie, na szczęście okazało się niegroźne w skutkach. Na miejscu obecny także Zespół Pogotowia Ratunkowego, który podjął decyzję o zabraniu kierującego Fiatem na badania do szpitala. Po wykonaniu badań okazało się, iż mężczyzna nie odnióśł obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów z uwagi na ich uszkodzenia. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Zebrane przez policjantów statystyki pokazują, że jedną z najczęstszych przyczyn kolizji drogowych jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. To niestety powszechne zjawisko i poważny błąd kierowców, który może mieć poważne konsekwencje. Przypominamy, że na drodze najpoważniejsze konsekwencje niosą pomyłki w ocenie sytuacji. Jeśli dołożymy do tego roztargnienie albo zniecierpliwienie, to łatwo o niebezpieczną sytuację. Apelujemy o rozwagę! Szczególnie teraz, kiedy panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama