Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 4 marca 2024 00:07
PRZECZYTAJ!
Reklama

Przed świętami możesz nieźle zarobić. Sprawdź gdzie

Święta bożonarodzeniowe właściwie już się rozpoczęły. Przynajmniej w galeriach handlowych i reklamach telewizyjnych. To oznacza, że przybędzie sezonowych ofert pracy.
Przed świętami możesz nieźle zarobić. Sprawdź gdzie

Autor: Canva

Pracy nie zabraknie w handlu, gastronomii i logistyce. Wystarczy popracować dorywczo tylko kilka dni, żeby solidnie wypełnić swój portfel.  

W handlu, w magazynie, w gastronomii 

Sprzedaż ryb, choinek, pakowanie prezentów, promocja świątecznych produktów – na tym wszystkim można zarobić. I to całkiem nieźle. 

Kurierzy przed Bożym Narodzeniem mogą zarobić nawet do 48 zł netto za godzinę. Jak łatwo policzyć, 8-godzinny dzień pracy to blisko 400 zł na rękę. 

Przed świętami pracy nie brakuje również w handlu. Sklepy z multimediami, odzieżą i gadżetami, a także dyskonty przeżywają zakupowe oblężenie. Dlatego szukają chętnych do obsługi klientów, pakowania towarów i rozkładania asortymentu. Stawki za pracę w galeriach handlowych wynoszą średnio od 25 do 35 zł netto za godzinę pracy. Sprzedawca choinek zarobi około 30 zł za godzinę. 

W logistyce i gastronomii też można z powodzeniem szukać pracy dorywczej, ponieważ wraz ze zbliżającymi się świętami rośnie popyt na pracowników. Kelner obsługujący gości na bożonarodzeniowym evencie może liczyć na 50 zł za godzinę. Magazynier zarobi mniej, ok. 30 zł.

Przebierz się za mikołaja

Na Boże Narodzenie oczywiście nie może zabraknąć świętego mikołaja. Przebranie się za dobrodusznego staruszka w czerwonym kubraczku to szansa na solidne zasilenie domowego budżetu. Pracując jako mikołaj, możemy zarobić nawet ponad 200 zł netto za godzinę.  

Z reguły na nieco niższe stawki może liczyć mikołaj pracujący w galerii handlowej. Natomiast więcej zarobimy za występ na firmowym przyjęciu świątecznym albo odwiedzając dzieci w ich domach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama