Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 10:36
PRZECZYTAJ!
Reklama

Adam Gorol wśród najbardziej wpływowych ludzi polskiego sportu

Magazyn „Forbes” wraz z firmą Pentagon Research przygotował i opublikował ranking „50 najbardziej wpływowych ludzi w polskim sporcie 2023”. W tym zaszczytnym gronie znalazł się prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol. Zajął w tym rankingu 22. miejsce.
Adam Gorol wśród najbardziej wpływowych ludzi polskiego sportu

Polska edycja międzynarodowego dwutygodnika „Forbes” wydawana jest co miesiąc przez Ringier Axel Springer Polska. W Polsce pismo ukazuje się od 16 grudnia 2004 roku. Opisuje najważniejsze wydarzenia gospodarcze w kraju i na świecie oraz strategie biznesowe. „Forbes” cyklicznie przygotowuje też różnego rodzaju rankingi oraz organizuje wiele imprez dla ludzi biznesu.

W opublikowanym w lutowym wydaniu „Forbesa” rankingu zwyciężyła najlepsza polska tenisistka i liderka światowego rankingu WTA Iga Świątek, przed kapitanem piłkarskiej reprezentacji Polski i napastnikiem FC Barcelony Robertem Lewandowskim oraz właścicielem Cyfrowego Polsatu Zygmuntem Solorzem. Prezes Adam Gorol zajął 22. miejsce!

– Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem informację o mojej osobie w tak prestiżowym rankingu. Nie miałem żadnej wiedzy, że jestem tam przymierzany. Nigdy nie zabiegałem o obecność w jakichkolwiek rankingach. Jednocześnie przyznaję, że znalezienie się w tym gronie jest dla mnie bardzo miłe. To potwierdza, że moja praca na rzecz Klubu, jak i polskiej siatkówki jest dostrzegana przez media z branży biznesu – mówi prezes Adam Gorol.

Dodajmy, że ranking powstał na bazie analizy rozpoznawalności, wizerunku i medialności osób związanych z polskim sportem (sportowców, trenerów, działaczy, przedsiębiorców czy menedżerów), przygotowanej przez Pentagon Research, a także w oparciu o ocenę kapituły. Eksperci oceniali kandydatów według trzech kryteriów:

– organizacja i zarządzanie – w jakim stopniu dana osoba wywiera wpływ na organizację/zarządzanie klubami, wydarzeniami, związkami lub innymi instytucjami sportowymi; szkolenie i prowadzenie drużyn oraz zawodników.

– finansowanie – w jakim stopniu dana osoba wywiera wpływ na finansowanie polskiego sportu.

– propagowanie – w jakim stopniu dana osoba wywiera wpływ na wzbudzanie i podtrzymywanie zainteresowania dyscypliną, propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, zachowania konsumenckie.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama