Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 19:49
PRZECZYTAJ!
Reklama

Areszt dla narkotykowych dilerów

Kryminalni z Jastrzębia-Zdroju wpadli na trop mężczyzny i kobiety, którzy przechowywali i wprowadzali do obrotu znaczne ilości narkotyków. Gdy kryminalni wkroczyli do mieszkania 49-latki, zabezpieczyli tam sponad 11 tysięcy działek dilerskich środków narkotycznych. Kobieta i jej dostawca zostali już tymczasowo aresztowani.
Areszt dla narkotykowych dilerów

Ustalenia jastrzębskich mundurowych wskazywały, że 49-latka z Żor może posiadać w mieszkaniu narkotyki, którymi handluje. W zakazane substancje miał ją zaopatrywać 28-latek z Jastrzębia-Zdroju. Gdy kryminalni wkroczyli do jej mieszkania w Żorach, ich podejrzenia w pełni się potwierdziły. Jastrzębscy mundurowi zabezpieczyli w mieszkaniu Środki psychoaktywne, z których można było przygotować ponad 11 tysięcy działek dilerskich oraz przeszło 200 porcji marihuany. Zatrzymana 49-latka trafiła do policyjnej celi, a następnie została doprowadzona do jastrzębskiej prokuratury, gdzie usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek śledczych oraz prokuratora, sąd zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi jej do 10 lat więzienia. 

Jastrzębscy kryminalni nadal pracowali nad tą sprawą, co doprowadziło do zatrzymania osoby, u której zaopatrywała się 49-latka. 28-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju usłyszał dwa zarzuty za wprowadzanie do obrotu substancji zabronionych. Pierwszy dotyczył roku 2022, a drugi 2024 roku, gdzie w obu przypadkach odsprzedał ponad kilogram zakazanych substancji. Jastrzębianin z handlu narkotykami uczynił sobie stałe źródło dochodu. Tak samo, jak w przypadku kobiety, najbliższe trzy miesiące spędzi on w tymczasowym areszcie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama