Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 21:04
PRZECZYTAJ!
Reklama

90 minut, dogrywka i karne. Polska jedzie na Euro 2024 w Niemczech

Polska pokonała Walię w ostatnim meczu barażowym. Nasza reprezentacja jedzie więc na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w Niemczech.
90 minut, dogrywka i karne. Polska jedzie na Euro 2024 w Niemczech

Autor: materiały prasowe

Łatwo nie było. Walijczycy we wtorkowym meczu w Cardiff dominowali nad Polakami. Takie właśnie były przewidywania, ale jakoś udawało nam się utrzymać bezbramkowy remis. Duża w tym zasługa bramkarza Wojciecha Szczęsnego.

Trzeba wygrać

Tyko że ten mecz nie mógł zakończyć się remisem. Ktoś musiał wygrać i tym samym wejść do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024. Spotkania jednak nie dało się rozstrzygnąć w przepisowym czasie 90 minut. Nikt nie strzelił gola. Potrzebna była dogrywka. I ta także nie przyniosła rozwiązania.

Rzuty karne

Takie sytuacje w piłce nożnej rozwiązuje się tylko w jeden sposób – rzutami karnymi. To sprawdzian umiejętności strzelców i bramkarza oraz jednocześnie piłkarska loteria. Ale innego wyjścia w Cardiff nie było.

I stało się. To Polacy, dzięki strzelonym karnym, jadą na mistrzostwa. Wszyscy nasi reprezentanci wykonywali „jedenastki” – Lewandowski, Szymański, Frankowski, Zalewski i Piątek. Walijczycy przegrali w ostatniej turze strzałów, kiedy Szczęsny wybronił rzut karny.

Euro 2024

Turniej rozpocznie się 14 czerwca 2024 roku w Monachium. Uroczyste otwarcie planowane jest na godzinę 21 meczem Niemcy – Szkocja. Finał zostanie rozegrany 14 lipca na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Mecze grupowe Polaków:

  • niedziela 16 czerwca 
    Polska – Holandia (godz. 15, Hamburg)
  • piątek 21 czerwca 
    Polska – Austria (godz. 18, Berlin)
  • wtorek 25 czerwca 
    Francja – Polska (godz. 18, Dortmund)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama