Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 09:15
PRZECZYTAJ!
Reklama

Majówka 2024 Poradnik: pogoda, sklepy, ceny paliw

Odliczanie do długiego weekendu rozpoczęte. Sprawdzamy najważniejsze informacje, które mogą być przydatne na majówce.
Majówka 2024 Poradnik: pogoda, sklepy, ceny paliw

Autor: iStock

Jeżeli ktoś wziął 3 dni wolnego (poniedziałek, wtorek, czwartek), to już odpoczywa na bardzo długiej majówce. Jeśli nie, to i tak mamy 5 dni wolnego. Dzięki temu, że w 2024 roku 1 maja wypada w środku tygodnia – w środę.

Wiadomo, że do takiej majówki trzeba się odpowiednio przygotować. Chcemy w tym pomóc.

Pogoda

Jeszcze niedawno wyglądało na to, że czeka nas zimna majówka. Na szczęście pogoda okazała się zmienna jak... pogoda i teraz sprawy mają się znacznie lepiej.

Środa 1 maja ma przypominać pogodowo wtorek. Czyli będzie słonecznie i ciepło. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 do 22°C. Chłodniej będzie nad morzem, ale i tak nie ma co bać się niskich temperatur.

W czwartek 2 maja zachmurzenie będzie na ogół małe, tylko na południu okresami umiarkowane. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia od 18-20°C na południowym wschodzie, około 23°C w centrum, do 25°C na zachodzie – wylicza IMGW.

Co do piątku 3 maja to chyba będzie się trzeba pożegnać ze słońcem. Na południu zapowiadane są zachmurzenie i deszcz . 

 Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 20-21°C na południowym wschodzie do 23-24°C na pozostałym obszarze – dodają synoptycy.

Podobnie będzie w sobotę 4 maja. Tyle że tego dnia padać może także we wschodniej Polsce, a im dalej na północ można natknąć się na burze. Trochę się ochłodzi – od 17°C na północnym zachodzie i Podhalu do 23-24°C w centrum i na wschodzie. Z kolei nad morzem ma być maksymalnie 14°C.

W niedzielę 5 maja będzie pochmurno. Możliwe opady deszczu we wschodniej połowie kraju, miejscami może padać intensywnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie na ogół umiarkowane. Najchłodniej nad morzem oraz na północnym wschodzie – od 12°C do 14°C, w centrum około 20°C. Najcieplej będzie na zachodzie –do 24°C – prognozuje IMGW.

Zakupy

1 i 3 maja to dni wolne od pracy. Nie ma zatem co liczyć na zrobienie zakupów. Czynne będą stacje paliw i mniejsze placówki, ale tylko wtedy, kiedy za kasą stanie sam właściciel. 

Co do popularnych Żabek, to mogą pracować zgodnie z zasadami prawa dotyczącego zakazu handlu. Możliwe jest zatem to, że czynne w takich sklepach będą tylko kasy samoobsługowe.

30 kwietnia i 2 maja to sklepy będą czynne normalnie. Godziny zamknięcia sklepów w dniach 30 kwietnia i 2 maja:

  • Biedronka: 22 i dłużej,
  • Lidl: 22,
  • Dino: 23,
  • Carrefour: 22 lub 23,
  • Auchan: 22,
  • Netto: 23,
  • Kaufland: 22 lub 23,
  • Aldi: 22,
  • Żabka: 23.

Paliwo: promocje na stacjach

Majówka to czas wyjazdów i dylematów kierowców, którzy stawiają sobie pytanie, czy zatankować do pełna jeszcze w kwietniu, czy może już w maju. To oczywiście pytanie o ceny na stacjach.

Rada ekspertów jest jedna: tankuj, bo po majówce może być drożej. Tym bardziej, że Orlen, Shell, BP, Mol i Circle K przygotowały majówkowe rabaty na paliwa. 

Orlen do 5 maja będzie sprzedawał paliwo z rabatem 30 gr (karta Vitay) lub 40 gr (plus Karta Dużej Rodziny). Promocja zakłada, że tańsze tankowanie jest możliwe do 100 litrów.

BP daje 10 gr/l rabatu 4 maja. 

Shell dla swoich lojalnych klientów ma inny bonus – za tankowanie przyznaje więcej niż zwykle klubowych punktów. 

MOL kusi kuponami zniżkowymi, dzięki którym litr paliwa kosztuje od 10 do 35 gr mniej. 

Circle K też ma majową ofertę – w zależności od rodzaju paliwa od 10 do 30 gr na litrze mniej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama