Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 08:11
PRZECZYTAJ!
Reklama

Noc Muzeów w Carbonarium

Zwiedzanie za złotówkę, górnicze maszyny lego, mini sesje zdjęciowe i aromatyczna kawa gratis. 17 maja pierwsza Noc Muzeów w Carbonarium.
Noc Muzeów w Carbonarium

Tego dnia wystawa będzie czynna dla zwiedzających od 16.00 do 24.00. Bilety są już w sprzedaży. Zwiedzanie w Noc Muzeów kosztuje jedynie złotówkę. Zwiedzający zostaną poczęstowani  filiżanką kawy.

Na uczestników czekają dodatkowe atrakcje: wiertnica, spągoładowarka, kombajn chodnikowy oraz wielce widowiskowy kombajn ścianowy wspomagany sekcjami obudowy zmechanizowanej. Wszystko to wykonane z… klocków, w pełni ruchome, zdalnie sterowane za pomocą tabletów.

- Dowiecie się, jak działają górnicze maszyny i sprawdzicie się w roli kombajnisty! Będzie z nami twórca modeli, Piotr Maciak, były pracownik kopalni, który opowie o powstawaniu i działaniu tych wyjątkowych maszyn – zaprasza Rafał Jabłoński, dyrektor Instytutu.

Noc Muzeów to europejska impreza kulturalna, która polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i wystaw w godzinach nocnych za darmo lub za symboliczną opłatę.

Źródło: jastrzebie.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama