Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 07:46
PRZECZYTAJ!
Reklama

Piękna i waleczna Laura Grzyb podjęła kolejne wyzwanie

Najlepsza w Europie bokserka, Laura Grzyb z Jastrzębia-Zdroju, zapowiadała, że gotowa na kolejne sportowe wyzwania i słowa dotrzymała. Podczas gali FEN 55, która odbędzie się 15 czerwca w Ostródzie, jastrzębianka zmierzy się z niezwykle groźną Dominiką Steczkowską, Starcie w formule K-1 w małych rękawicach zakontraktowano w limicie do 57 kilogramów.
Piękna i waleczna Laura Grzyb podjęła kolejne wyzwanie

Jastrzębianom nie trzeba przedstawiać Laury Grzyb. Była mistrzynią Polski juniorek i seniorek w boksie w kategorii wagowej do 54 kg. Do medalowej kolekcji brakowało jej krążków z europejskiego championatu i w kwietniu ubiegłego roku sięgnęło po złoto. Na gali w Rzeszowie zdobyła tytuł Mistrzyni Europy pokonując na punkty Włoszkę Marię Cecchi. Na zawodowych ringach jest prawdziwą dominatorką. Do tej pory nie przegrała ani jednej walki - może się pochwalić bilansem 10-0.

Laura Grzyb uprawia sport od najmłodszych lat.

Najpierw trenowała w klubie biegacza, później grała w lidze tenisa stołowego. W 2008 roku, w wieku 12 lat, po raz pierwszy przyszła na trening do Bokserskiego Klubu Sportowego „Jastrzębie”. I tak to się zaczęło. Jastrzębianka jest nie tylko najlepszą pięściarką, ale także najbardziej urodziwą. W środowisku sportowym uchodzi za prawdziwą miss, ale - jak podkreśla Laura w wywiadach - nie urodą chce przyciągać uwagę, a sposobem, w jaki walczy. Już od jakiegoś czasu mistrzyni z Jastrzębia-Zdroju sygnalizowała, że jest gotowa na nowe wyzwania.

Z jej sugestii wynikało, że chciałaby zamienić boks na inne sporty walki.

Nie były to puste słowa. W oczekiwaniu na bój o zawodowe mistrzostwo świata w boksie, Laura Grzyb wystąpi w pojedynku K-1 w małych rękawicach, czyli najbardziej widowiskowej formule Kickboxingu. Jej rywalką będzie groźna i utytułowana Dominika Steczkowska. To zawodniczka MMA, która ma wiele amatorskich sukcesów na koncie. W 2022 roku została Mistrzynią Europy IMMAF oraz brązową medalistką Mistrzostw Świata. Fighterka z Łomży to multimedalistka Mistrzostw Polski ADCC. Podopieczna Damiana Zorczykowskiego w karierze amatorskiej stoczyła 29 walk, z których 20 wygrała. Walka odbędzie się 15 czerwca w Ostródzie, podczas gali FEN 55. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama