Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 października 2023 11:25
PRZECZYTAJ!
Reklama

Mistrz olimpijski zagra w Jastrzębskim Węglu.

Nowym zawodnikiem klubu został Francuz Jean Patry. Kontrakt z 27-letnim atakującym będzie obowiązywać na najbliższy sezon z opcją przedłużenia go o kolejny rok.
Mistrz olimpijski zagra w Jastrzębskim Węglu.

– Kiedy stało się jasne, że w sezonie 2023/2024 naszych barw nie będzie już reprezentować Stephen Boyer, staraliśmy się pozyskać możliwie najbardziej wartościowego zmiennika za niego. Wybór szybko padł na innego z grona złotych medalistów olimpijskich. Stephen Boyer ma za sobą świetny sezon, ale głęboko wierzę w to, że Jean Patry wypełni po nim lukę optymalnie. Historia Jastrzębskiego Węgla pokazuje, że siatkarze francuscy zawsze czuli się u nas bardzo dobrze i praktycznie w każdym przypadku stanowili wartość dodaną. Dlatego cieszę się z tego, w jaki sposób obsadziliśmy tę ważną pozycję w naszym zespole – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Jean Patry jest podstawowym atakującym reprezentacji Francji, z którą w 2021 roku sięgnął po mistrzostwo olimpijskie w Tokio. Za osiągnięcie to został odznaczony Orderem Narodowym Legii Honorowej. Rok później wygrał z Trójkolorowymi Ligę Narodów, kończąc te rozgrywki z tytułem najlepszego atakującego turnieju finałowego. Jeśli chodzi o wyróżnienia indywidualne, to w 2020 roku został wybrany najlepszym atakującym kontynentalnych kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich, a w 2021 roku był MVP turnieju finałowego Pucharu Challenge. W Lidze Narodów zdobywał z kadrą swojego kraju także srebrne (2018, Lille) i brązowe medale (2021, Rimini).

W swojej dotychczasowej karierze zawodniczej reprezentował trzy kluby. Pierwsze kroki stawiał w Montpellier UC z rodzinnego miasta i występował w nim przez sześć lat. Następnie skierował swoje kroki na Półwysep Apeniński, gdzie przez rok występował w klubie Top Volley Cisterna, a później przez trzy lata w Power Volley Milano. Z klubem z Mediolanu w 2021 roku wygrał Puchar Challenge.

Teraz zadebiutuje w PlusLidze. – Przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu postawiłem sobie za cel, by grać w jak najlepszym z możliwych klubów, a Jastrzębski Węgiel to wspaniały klub. PlusLiga będzie dla mnie czymś nowym, ale chciałbym z moim nowym klubem kontynuować zwycięski kurs i zdobywać kolejne trofea. Nie mogę doczekać się już występów przed jastrzębską publicznością, która tworzy niesamowitą atmosferę w hali – mówi nowy atakujący Jastrzębskiego Węgla.

Źródło: https://jastrzebskiwegiel.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama