Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 08:19
PRZECZYTAJ!
Reklama

JSW uhonorowana nagrodą

Jastrzębska Spółka Węglowa została nagrodzona w konkursie The Best Annual Report. Spółka otrzymała nagrodę specjalną za najlepsze sprawozdanie o wynagrodzeniach oraz wyróżnienie za stały, wysoki poziom sprawozdania finansowego wg MSSF/MSR. Ponadto, w kategorii raport zintegrowany - JSW zajęła drugie miejsce.
JSW uhonorowana nagrodą

Ogłoszenie wyników konkursu The Best Annual Report organizowanym  co roku przez Instytut Rachunkowości i Podatków odbyło się 12 października 2023 roku podczas uroczystej gali zorganizowanej w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W imieniu Spółki wyróżnienie odebrał Robert Ostrowski, zastępca prezesa zarządu ds. ekonomicznych. 

Ideą konkursu jest promowanie uznanych standardów sporządzania raportów rocznych wg MSSF/MSR, zgodnych z obowiązującymi wymogami formalnymi międzynarodowymi i krajowymi, rekomendacjami, dobrymi praktykami i oczekiwaniami rynku. To konkurs na najlepszy raport roczny pod względem wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. O nagrodę ubiegają się spółki z rynku regulowanego, przygotowujące skonsolidowane raporty roczne wg MSSF/MSR oraz spółki z rynku alternatywnego, sprawozdające wg MSSF/MSR lub Ustawy o Rachunkowości. W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele firm audytorskich, domów maklerskich, instytucji związanych z rynkiem kapitałowym. W ocenie raportów biorą udział również przedstawiciele mediów i uczelni wyższych. Jest to przedsięwzięcie niekomercyjne, służące środowisku i kształtowaniu dobrych praktyk w sprawozdawczości finansowej spółek publicznych, co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa rynku kapitałowego w Polsce.

JSW uczestniczy w konkursie od czasu debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Po raz pierwszy poddała ocenie Kapituły swoje sprawozdanie za 2011 rok, a każda otrzymana nagroda, czy wyróżnienie są potwierdzeniem słuszności w podejściu i zaangażowaniu w przygotowanie jak najlepszy raportów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama