Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 marca 2024 23:53
PRZECZYTAJ!
Reklama

Koleje Śląskie wracają do Bogumina

Czeski zarządca infrastruktury dał zielone światło na przywrócenie połączenia kolejowego do Bogumina. Decyzja umożliwia wjazd pojazdów Elf 2 na terytorium Czech. Proces poprzedziła seria udanych testów trzyczłonowej wersji pociągu.
Koleje Śląskie wracają do Bogumina

Koleje Śląskie zakończyły kursowanie do Bogumina w trakcie pandemii Covid-19, gdy ograniczenia skróciły trasy pociągów do Chałupek. Po ustaniu pandemii okazało się, że konieczne jest uzyskanie nowego zezwolenia, aby ponownie uruchomić połączenie z Czechami.

W rezultacie złożonego i czasochłonnego procesu uzyskania akceptacji dla składów wjeżdżających do Czech oraz pod wpływem presji społecznej, Koleje Śląskie we współpracy ze spółką Česke Drahý wprowadziły pociągi łącznikowe Chałupki – Bogumin – Chałupki, obsługiwane przez popularne motoraczki serii 810 z polską załogą KŚ, połączone ze składami na trasie Katowice – Chałupki.

Według informacji od przewoźnika, pomyślnie zakończone testy w Velimiu umożliwiły wprowadzenie bezpośrednich połączeń do Bogumina od nowego rozkładu jazdy. Bez niewygodnych przesiadek, pojazdy 21WEa będą kursować na trasie Katowice – Bogumin.

Zgodnie z harmonogramem podróży opublikowanym na Portalu Pasażera przez PKP PLK, od grudnia pasażerowie będą mieli do dyspozycji pięć par pociągów kursujących między Katowicami a Boguminem, a także z powrotem. Pociągi z Katowic będą odjeżdżać o godzinie 06:21, 10:21, 12:21, 14:21, 17:22(D), 18:21(C). W drodze powrotnej pociągi planuje się o godzinie 08:42, 12:42, 14:44, 16:42, 20:52.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama