Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 21:51
PRZECZYTAJ!
Reklama

Pogoda. Przed nami ciepłe dni. Najzimniejszą część zimy mamy już za sobą

Tej zimy pogoda nieustannie nas zaskakuje. Na razie wszystko wskazuje na to, że śniegi i mrozy dały nam spokój. Zimniej będzie tylko nocą.
Pogoda. Przed nami ciepłe dni. Najzimniejszą część zimy mamy już za sobą

Autor: iStock

Według synoptyków przed nami – jak podała Wp.pl – ciepłe dni. W niektórych rejonach Polski temperatura wzrośnie nawet do 14 stopni w cieniu. 

Synoptycy IMGW informują, że Polska jest teraz pod wpływem klina wyżowego Georg. Tylko w części północno-zachodniej pod koniec czwartku 15 lutego odczuwalny będzie wpływ niżu znad Atlantyku z ciepłym frontem atmosferycznym. 

Czwartek 15 lutego. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura od 3 st. C na północnym wschodzie, 8-10 st. C na przeważającą częścią Polski, do 12 st. C na południowym zachodzie. 

Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych. W górach jego porywy mogą osiągać nawet 65 km/h.

Piątek 16 lutego. Według synoptyków możemy spodziewać się zmian, bo – jak podała Wp.pl – czeka nas silne ocieplenie w całym kraju. Pogoda bardziej będzie przypominać przedwiośnie.

Temperatura do 14 stopni w cieniu. Niewykluczone – jak podaje serwis Fanipogody.pl – że w niektórych miejscach na termometrach pokaże się nawet około 20 stopni. 

Spadki temperatur będą odczuwalne nocami. 

Według prognoz długoterminowych – najzimniejszą część zimy mamy już za sobą.

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama