Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 25 maja 2024 04:38
PRZECZYTAJ!
Reklama

Jastrzębianin Ryszard Małecki jest nowym rekordzistą w ilości oddanej krwi

Prezydent Michał Urgoł spotkał się z niezwykłym człowiekiem - Ryszardem Małeckim, rekordzistą Polski w ilości oddanej krwi. Spotkanie zostało zorganizowane, aby uhonorować ogromne serce i niezachwianą determinację Pana Ryszarda, którego działalność na rzecz Honorowego Dawstwa Krwi jest inspiracją dla wielu.
Jastrzębianin Ryszard Małecki jest nowym rekordzistą w ilości oddanej krwi

W spotkaniu wzięli udział również Ryszard Piotrowicz, prezes oraz Urszula Górska reprezentujący Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jastrzębiu-Zdroju, którzy podkreślili wartość pracy i pasji pana Ryszarda Małeckiego.

Z ogromnym szacunkiem i podziwem kieruję słowa uznania i gratulacje dla Pana Ryszarda. Długoletnia, nieoceniona aktywność jako Honorowego Dawcy Krwi i działacza Polskiego Czerwonego Krzyża zasługuje na najwyższe uznanie – podkreślił Michał Urgoł, Prezydent Miasta.

Ryszard Małecki, zaangażowany w działalność PCK od 1969 roku, wykazał się niesamowitym poświęceniem, oddając już 105,130 litrów krwi i osocza. Jego działalność nie ogranicza się tylko do oddawania krwi – od 1972 roku jest aktywnym członkiem Klubu HDK PCK „Dar Serca”, a od 2009 roku działa w Miejskim Klubie HDK PCK im. Henryka Sławika.

Jego zaangażowanie wykracza również poza granice klubu. Pan Małecki aktywnie współorganizuje działania promujące honorowe krwiodawstwo, jak na przykład Jastrzębskie Dni Promocji Zdrowia. Jest również współorganizatorem akcji charytatywnych, pomocnych w zbieraniu darów dla potrzebujących rodzin.

Niezaprzeczalnie, Ryszard Małecki jest czołowym propagatorem idei honorowego krwiodawstwa, zarówno w mediach, jak i poprzez udział w licznych prelekcjach oraz uroczystych spotkaniach. Jego postawa i nieustępliwość w pomocy innym przyczyniły się do zainspirowania i przyciągnięcia wielu nowych członków do klubu.

Spotkanie z Prezydentem Miasta nie tylko podkreśliło wyjątkowy wkład Pana Ryszarda w życie społeczności lokalnej, ale również przypomniało o ogromnej wartości, jaką jest altruizm i niesienie pomocy innym. Jego działalność jest jasnym przykładem, że każdy z nas ma potencjał, by zmienić świat na lepsze.

Źródło: jastrzebie.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama