Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 20:26
PRZECZYTAJ!
Reklama

Groził zdetonowaniem ładunków wybuchowych

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 41-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który w niedzielę postawił na nogi wszystkie służby ratunkowe w mieście. Mężczyzna groził wielokrotnie swojej siostrze pozbawieniem życia. Groził też, że zdetonuje w zajmowanym przez nią budynku mieszkalnym ładunki wybuchowe. Teraz jastrzębianin odpowie za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu oraz groźby wobec siostry.
Groził zdetonowaniem ładunków wybuchowych

41-letni mieszkaniec Jastrzębia trafił za kratki na okres 3 miesięcy. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy oraz złożony przez śledczych wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania, został przez sąd rozpatrzony pozytywnie. Podejrzany usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych za pomocą wiadomości SMS oraz e-mailowych. Dopuścił się także w stosunku do swojej siostry, kolejnych przestępstw polegających na niestosowaniu się do wyroków sądu, w których zakazano mu kontaktowania się w jakiejkolwiek formie z pokrzywdzoną oraz zbliżania się do niej. Wobec mężczyzny w tym roku sąd także zastosował środek zapobiegawczy wolnościowy w postaci dozoru w związku z zawiadomieniem o popełnieniu przestępstw na szkodę poszkodowanej. Jak widać, nie ostudziło to jego zapędów i ponownie łamał prawo. Aby zapobiec realizacji kierowanych do kobiety gróźb, sąd uznał za zasadne zastosować wobec 41-latka izolacyjny środek, jakim jest tymczasowe aresztowanie.

41-latek trafił już do zakładu karnego, spędzi w nim teraz najbliższe 3 miesiące. Sąd wkrótce zdecyduje też o wymiarze kary dla niego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama