Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 09:42
PRZECZYTAJ!
Reklama

Pociągiem na lotnisko

Od 10 grudnia Koleje Śląskie rozpoczynają kursowanie na lotnisko Katowice Airport w Pyrzowicach. Na początek z Częstochowy.
Pociągiem na lotnisko

Organizator publicznego transportu zbiorowego, województwo śląskie zdecydowało powierzyć spółce Koleje Śląskie uruchomienie połączenia z lotniskiem. Udało się to po wielu latach rozmów, starań i także dzięki modernizacji przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. linii kolejowej nr 182. Uruchomienie połączenia kolejowego do lotniska Katowice w Pyrzowicach to rozwiązanie, które ułatwi mieszkańcom dotarcie do portu lotniczego w komfortowych warunkach i zwiększy potencjał samego lotniska. 

- To większa dostępność i lepsza komunikacja, ale także szansa na rozwój gospodarczy, w kontekście usprawnienia transportu towarowego. Wierzę, że siatka połączeń z lotniskiem w Pyrzowicach będzie się w kolejnych latach rozwijać – powiedział marszałek Jakub Chełstowski.

Wraz z wejściem w życie rozkładu jazdy 2023/2024 zostanie uruchomionych 10 par pociągów relacji Częstochowa – Pyrzowice Lotnisko – Tarnowskie Góry i z powrotem kursujących codziennie przez siedem dni w tygodniu i zatrzymujących się na stacjach i przystankach osobowych: Częstochowa, Częstochowa Raków, Poraj, Myszków, Zawiercie, Poręba, Siewierz, Mierzęcice, Pyrzowice Lotnisko, Miasteczko Śląskie Centrum, Tarnowskie Góry. W przyszłości, po zakończeniu modernizacji infrastruktury kolejowej na odcinku Tarnowskie Góry – Katowice będzie można uruchomić również bezpośrednie pociągi łączące lotnisko w Pyrzowicach z Katowicami.

Umowa Województwa Śląskiego z Kolejami Śląskimi o świadczenie usług kolejowych przewozów pasażerskich zostanie zawarta na okres od 10 grudnia 2023 roku do 14 grudnia 2030 roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama